Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone jądro po zabiegu usunięcia torbieli nasiennej


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoregos dnia wyczulem guzek i zdecydowalem sie (nie od razu, oczywiscie) pojsc do lekarza. Urolog wyslal mnie na USG i okazalo sie, ze mam torbiel nasienna prawego najądrza o wymiarach 21mm x 17mm. Lekarz wypisal mi skierowanie do szpitala, do ktorego udalem sie jeszcze tego samego dnia - chcialem wszystko jak najszybciej zalatwic. W szpitalu mialem kolejne usg, lekarz sie upewnil, ze to torbiel i umowilismy sie na zabieg. Poltora tygodnia temu przeszedlem ten zabieg, a dwa dni temu zdjeto mi szwy. Jednak dzisiaj zauwazylem, ze prawe jadro jest znacznie wieksze od lewego (prawie dwukrotnie) i jakby twardsze. Rowniez przy miejscu po szwach czuje, ze skora jest *twardsza*. I tu sie pojawia moje pytanie, czy to moze byc cos niebezpiecznego ? Slyszalem, ze czasem jadro moze byc troche opuchniete, ale zeby powiekszyc sie do tych rozmiarow ? Czy musze sie tego obawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabiegu na jądrach lub w ich okolicy bardzo często powstają obrzęki jąder. To typowy stan. Radziłbym uniesienie jąder (w pozycji leżącej podłożenie pod nie ręcznika), noszenie obcisłych majtek, smarowanie żelem Altacet lub okład z Altacetu. Jeśli obrzęk nie ustąpi przez najbliższe dni kontrola u urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po operacji na drugi dzien penis i jądra były granatowe,jestem już 20dni po zabiegu i dalej mam twarde opuchnięte jądro,lekarz polecił przykładac temofor i to robie ,ale efekty słabe,czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×