Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Benia

Przewlekłe zapalenie żoładka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Benia
Witam, Panie doktorze w grudniu 2007 roku miałam robioną gastroskopię- rozpoznanie:nadżerki błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka. Test ureazowy: pozytywny. Dostałam Bioprazol, Taclar,Amotaks Dis, Clotrimazol.Po przyjeciu w/w lekow lekarz zalecił mi tylko ortanol.Ten lek przyjmuję do dziś.W grudniu 2008 roku zrobiłam kontrolne badanie. Opis: przełyk, wpust trzon żołądka prawidłowe. W części przedodźwiernikowej śluzówka plackowato przekrwiona, rozpulchniona, opuszka i część zstępujaca XII-cy bez zmian. Wynik badania histopatologicznego :przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, z zanikiem, metaplasia intestinalis+, Hp(-). Panie doktorze, co mam przyjmować, wizyta u lekarza jest mozliwa dopiero za trzy tygodnie, a ja się fatalnie czuję. Ortanol mi nie pomaga.To wszystko mnie przeraza.Od paru miesiecy żyję w strasznym napięciu(u męża wykryto zlosliwy nowotwór mózgu)Będe wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zapewne należałoby zmienić lek (np. użyć Controlocu) oraz zwiększyć jego dawkę. Jeśli występują dolegliwości bólowe można użyć No-Spy. Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.