Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Katarzyna lat 38

Badanie USG piersi i zabieg wycięcia guzków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna lat 38
Jestem po zabiegu wycięcia guzków z prawej i lewej piersi,oczekuje na wynik badania. Przed zabiegiem zrobiono mi USG wynik badania Pierszo budowie gruczołowo -tłuszczowej. W piersi prawej na godz 10 obwodowo hypoehogeniczny guzek 9x6mm do chirurgicznego wycięcia, na godz 1 przy otoczce hypoheniczny obszar 12x8mm najpewniej zrazik tłuszczowy. W piersi lewej na godz 12 nad otoczką hypoheniczny guzek 6x4mm do chirurgicznego wycięcia. Doły pachwowe wolne. Po zabiegu powiedziano do mnie ze w podczas zabiegu wycieto mi guzek wraz z miąszem piersi, co to oznacza. I jeszcze jedno zostałam przy nacięci popazona kazano mi smarowac pierś maścią , Dlaczego i czym zostałam popażona i czy zostanie mi ślad i czy nie będzie problemów z gojeniem sie rany . Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Guzek piersi zawsze powinien być wycięty w granicach zdrowych tkanek (przynajmniej 1 cm). Robi się to z tego powodu, gdyż jeśli byłby to rak należy zachować czystość onkologiczną (mieć pewność, że zmiana została usunieta w całości). Można wtedy przy niewielkim raku zakończyć ewentualne leczenie chirurgiczne miejscowe (zaoszczędzić pierś). Skóra mogła zostać poparzona nożem elektrokoagulacyjnym (bardzo często się tak zdarza na skutek używania wysokiej temperatury w pobliżu skóry). Nie powinno mieć to żadnego wpływu na gojenie się rany i powstanie blizny jeśli zastosuje się Pani do zaleceń lekarza prowadzącego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.