Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bezbolesny, twardy i nie przesuwalny guzek w piersi


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 26 lat i od okolo 1.5 roku mam niebolesny, twardy i nie przemieszczajacy sie guzek w piersi. Krotko po wykryciu guzka udalam sie do lekarza, ktory po zrobieniu usg powiedzial, ze to zmiana strukturalna i po kilkunastu tygodniach powinna zniknac. Jednak minelo juz prawie1,5 roku i guzek nadal jest i powiekszony. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale piers na ktorej jest guzek jest przynajmniej o jeden rozmiar wieksza od drugiej. Czy po takim czasie guzek powinien zniknac?? Jesli tak to czy z takiej zmiany strukt. moze sie zmienic w torbiel, wlokniak itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno w tej sprawie ponownie udać się na kontrolne badanie do lekarza i zapewne będzie konieczne wykonanie kontrolnego USG sutków. Skoro zmiana nie uległa wchłonięciu to zapewne nie jest zmianą strukturalną. To być może jakiś włókniakogruczolak. Takie zmiany guzowate najczęściej występują w sutkach. Diagnostyką powinien zająć się ginekolog lub chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witaj Iwono . Czytając Twój przypadek to jak bym czytała o samej sobie. Jestem właśnie po biopsji gruboigłowej podczas której okazało się że guz jest w środku pusty. za dwa tyg. będą wyniki jednak już mnie lekarze zapewnili że bez zabiegu usunięcia guza się nie obejdzie. Nie zwlekaj więc i jak najszybciej idź do lekarza :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 23 i również mam guzka w piersi od dwóch lat...pojawił sie on w czasie ciąży i moj lekarz stwierdził że trzeba go obserwować i raz do roku robić usg w tym roku po badaniu usg lekarz zlecił biobsje cienkoiglową....żyłam jak w złym śnie czekając na wyniki..Właśnie je odebrałam i wynika że w guzku nie ma niczego niepokojącego jeszcze nie byłam z wynikami u lekarza ale jezeli bedzie tylko taka mozliwosc to bede chciala zeby to usunieto nigdy wiecej nie chce sie tak bac....dziwczyny nie bójcie sie lekarzy jest tyle roznych mozliwosci i naprawde nie musi to byc nic groznego a nawet jezeli to chyba lepiej wiedziec wczesniej...iwono zycze powodzenia napewno to nic zlego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny za slowa otuchy :-) Narazie lekarz pierwszego kontaktu zapewnial za nic groznego to nie jest ale dla pewnosci dal mi skierowanie na usg. Ale to pewnie nie bedzie tak szybko, za jakis miesiac albo dwa, wiec narazie nie mysle o tym a jak juz to pozytywnie- staram sie :-) Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem po konsultacjii z lekarzem i po usg, lekarz powiedzial ze wszystko jest w normie i ze jezeli guzek nie wchlonal sie do tej pory to juz zostanie na zawsze, jak powiedzial taka moja uroda. Zapytalam go, czy to moga byc zmiany hormonalne, on na to ze nie i wyslalm mnie do domu. Jestem z natury blonynka a zauwazylam, ze zaczely mi rosnac czarne wlosy sutkach, sa dlugie i jest ich duzo. Domyslam sie ze to zmiany hormonalne, czy powinnam isc z tym do lekarza?? Czy to moze byc powiazane ze zmiana w piersi o ktorej wczesniej pisalam?? Czy powinnam isc do innego lekarza?? Prosze o porade, z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×