Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sącząca się i krwawiąca rana po wycięciu wrastającego paznokcia i dzikiego mięsa


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Niecały rok temu miałem zerwany paznokieć (Duży palec u stopy). Był on wrastający a dodatkowo z boku wyrastało dzikie mięso. Lekarz zerwał go i powycinał to dzikie mięsko z boku...Paznokieć odrósł do tej pory cały ale bok tam gdzie było wycinane mięso nie chce się zasklepić... cały czas sączy i krwawi. Dostałem maść MUPIROX. Dodam ,że po zerwaniu nie mogę go zgiąć tak jak drugiego zgina się ale nie tak mocno jak ten drugi Co dalej mam zrobić?. Fotka Paznokcia : http://imageshack.us/f/713/20110728043.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku trzeba wykonać specjalną plastykę polegającą na klinowym wycięciu części macierzy, części samego paznokcia oraz rąbka naskórkowego. Trzeba udać się do chirurga, który wykonuje takie zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Tylko że ja miałam wycinaną tylko część w której wrastał mi się paznokieć. Od 1,5 roku leczę go maściami takimi jak BACTROBAN i MYCOSOLON, raz na zmianę a raz łączę je razem. NIC NIE POMAGA. Próbowałam też rywanolu, nie pomógł. Teraz siostra poleciła mi przykładać ranę moczem.. wiem, że to głupio brzmi, ale jestem tak zdesperowana że zrobiłabym wszystko by się zagoiło. Jak na razie po jednym dniu nie sączy się z tego ropa... Mam cichą nadzieję, że choć troszkę pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×