Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jelit przy refluksie żołądkowo przełykowym i nadwrażliwości jelit


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem bardzo młoda i od dziecka wzmagam się z boleściami jelit. Kiedy byłam jeszcze mała, miewałam bardzo stresujące sytuacje , nie odżywiałam się dobrze, bo niechciałam jeść, jak to dziecko. Jadałam same słodycze i inne niezdrowe produkty. Przy bólach mama wiozła mnie do szpitala , ale niestety w moim mieście nie ma specjalistów , więc często mówili że to stres. Faktycznie byłam zestresowana, ale chyba każdy się stresuję i nie ma takich mocnych bólów brzucha. Kilka lat później, poprawiła się sytuacja i rzadko byłam w stresie, ale nadal dokuczał mi ból . Zazwyczaj w lewym dolnym boku. Raz na 2, 3 tygodnie. lekarze nie wiedzieli co robić, więc dawali no-spe. Pomagało przeciwbólowo, ale i tak miewałam boleści. Zazwyczaj po jedzeniu. Kilka lat temu miałam już dość. Szukałam lekarzy w internecie . Znalazłam specjalistke w Szczecinie. Rozpoznała mi zespół nadwrażliwych jelit , ale i tak skierowała na takie badanie jak gastroskopia. Po gastroskopi nic nie wykryli. A mi dalej bolał brzuch. Dostawałam Debridat, który używam do dziś, ponieważ mi pomaga. Po endoskopii rozpoznano refluks żołądkowo -przełykowy. Mocny. Dostawałam gastrtuss, ale nic nie pomagał. Byłam zawiedziona bo dalej , a nawet częściej miewałam bóle , z biegunką. Po kolonoskopi wszystko się okazało. Zapalenie jelit co łączy się z nadwrażliwymi jelitami. Dostawałam czopki, nie pamietam nazwy leku. Miałam po nich efekty uboczne. Dostawałam i do dziś dostaje pentase. Pomaga. Rok temu zrobili mi pH-metrie. Wyszedł pewny, mocny refluks. Dostaje polprazol. Czasem jak mam mocne bóle, a wydaje mi się że są częstsze , raz na 5 dni, a trwają nawet 2dni biore debridat i silniejszą no-spe. Jestem zła, bo z wiekiem silniejsze bóle a czasem leki nie działają. Czy można zrobić jakiś zabieg z związku z tą chorobą ? Co mam robić ? Coraz bardziej denerwuje mnie to. Przez to opuszczam dużo dni w szkole ! pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×