Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha przy potrzebie wypróżnienia


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mój problem jest bardzo złożony postaram sie go jak najprościej opisać Pierwsze problemy pojawiły sie 2 lata temu miałem wtedy 21 lat. Dolegał mi uciążliwy ból brzucha(jelit tak mi sie wydaje) występujący przez całą noc nie pozwalający spac, był on regularny trwał jedną całą noc co około miesiąc. Poza głównym bólem co miesiąc, nie miałem innych problemów z przewodem pokarmowym. bólowi nie towarzyszyły biegunki ani zaparcia, sam ból na który nie pomagało nic poza tabletkami przeciwbólowymi. taki stan rzeczy (wydawał mi sie wtedy uciązliwy i taki był ale to nic przy obecnych codziennych problemach) trwał do marca tego roku czyli około 1,5 roku. bóle przez ten okres bywały słabsze bywały tez silniejsze ale ogólnie były takie same. Za namową dziewczyny poszedłem z Tym do lekarza w moim rodzinnym mieście. skierowania od rodzinnego do specjalisty itd.od marca miałem kilka wizyt u dr. oto jak przebiega moja choroba i od wizyty i pierwszych leków doktora. po pierwszej wizycie zostały mi przepisane 2 leki controloc i jakiś inny lek o trudnej Nazwie nie pamiętam jej niestety. brałem je wg zaleceń z nadzieją ze mi przejdzie, jednak zmian nie było a zaczęło robić sie gorzej, miewałem nagłę parcia na stolec na uczelni i ogólny dyskomfort związany z biegunkami. na kolejnej wizycie skierowano mnie na gastroskopie i te przepisano te same leki. gastroskopia nie wykazała nic strasznego małą nadżerka przełyku i w tym kierunku byłem leczony jednak ból brzucha pozostał i biegunki pojawiały sie coraz częściej. w Tym momencie nie poszedłem do lekarza przez około 1,5 miesiąca, przestraszyłem sie tych bolesnych problemów z wypróżnianiem, jednak mi samo nie przeszło. kolejna wizyta: dostałem antybiotyk duoxil cos takiego) i jakiś lek osłonowy, brak efektów jedynie pogorszenie które trwa do dziś. Obecnie mam praktycznie codziennie bóle związane z potrzebą nagłego wypróżnienia. częste parcie wiadomo na co. Fakt nie mam juz całonocnych bólów, jednak obecne problemy są o wiele gorsze, nie mogę spokojnie wyjść z domu bez obawy ze znowu mnie to złapie. czuje sie strasznie bo w każdej chwili może mnie *pogoni* jestem chudy, nie pale, pije okazjonalnie, fakt jestem nerwusem mam 23 lata nikt w rodzinie nie miął nie ma podobnych problemów. nie chudnę z tych powodów, mam normalny apetyt. na dolegliwości nie ma nic większego wpływu może odrobinę nasilają sie przy stresie ale nie jest to regułą. proszę o pomoc jakąś rade wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mysle jutro wybieram sie do lekarza. A czy jest sens robic jakies inne badania? morfologie usg itp? czy podejzewa Pan co to moze byc? w mojej rodzinie nikt nie miał nigdy podobnych problemów a i ja poza tym nie mam innych chorób. Pozdrawiam i licze na odpowiedz.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×