Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przy refluksie żółciowym


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam.Bardzo prosze o poradę w sprawie dalszego leczenia moich dolegliwości. Od około roku brałam cały czas leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego. Ostatnio wruciłam z Kliniki i rozpoznano u mnie przepuklinę rozworu przełykowego przepony i nieefektywną motorykę trzonu przełyku. Na Skopi górnego odcinka przewodu pokarmowego - przepuklina..., bez cech refluksu żołądkowo- przełykowego, Perystaltyka żółądka zbieżna, przebiega do odźwiernika, na ścianie dolno-przyśrodkowej opuszki XII-cy widoczny okresowo drobny ubytek zakontrastowania- fald. Na Gastroskopi wyszło- Luźny wpust, Żołądek podatny na insuflację ,Błona śluzowa części odźwiernikowej żołądka zmiennie zapalna. Odźwiernik ziejący. Na Manometrii - wynik badania sugeruje nieefektywną motorykę dolnej cześci trzonu przełyku. na Impedance- pH, pH- metria- Ekspozycja na kwas pH wg.DeMeestera= 2,3, Korelacja objawów z refluksem ujemnym. Morfologia rozmaz - Monocytów - 9,00 (3,1- 8,7). Leki które mi przypisano w klinice: przez 7 dni Duomox 1,0 1 tabl co 12 godz., Fromilid 0,5 1 tabletka co 12 godz., Helcid 20mg 1 tabletka 2xdz. Przez nastepne 7 dni: Helcid 20mg 30 min przed śniadaniem Po 14 dniach : Metoklopramid 3x1 tabl, Ursofalk 0+1+2 kaps. Niestety mimo stosowania tych leków niewidzę poprawy.Jedynie znikła zgaga i ból w klatce piersiowej i ból gardła. Utrzymuja się jednak takie objawy jak: ból w nadbrzuszu szczególnie po zjedzeniu- nie raz nasila się na plecy, przelewanie w brzuchu, nudności, niemiły zapzch z ust, gesta wydzielina w gardle- przełyku która występuje cały czas, czasem suchy kaszel i z rana po przebudzeniu tak do 2 godz. chrypka. czasem ból gardła z lewej strony. Co jeszcze mogę zrobic aby te dolegliwości ustąpiły? czy konieczna jest operacja- jeśli niepotwierdził się refluks? mam również spowolniona perystaltyke przewodu pokarmowego - z czego mam nieraz po jedzeniu ,,spuchnięty brzuch*- jego obwód znacznie się zwieksza... Czy możliwe jest że mam refluks żółciowy przy tych dolegliwościach i wynikach badań? jeśli potwierdziło by się to na badaniu Bilitec - to wtedy konieczna operacja? i czy to możliwe że na pehametri niewyszedł refluks a na Badaniu Bilitec może ujawnic się refluks żółciowy- (czytałam tak z pewnych źrudeł) Bardzo proszę Pana Dr. o pomoc. Bedę naprawdę wdzięczna bo mam już dość tego chorubstwa i niewiem jak dalej z tym postępować Bardzo Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×