Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, puchnięcie i zaczerwienienie ręki przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata. W zeszłym roku, po 3 miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych Yaz, wystąpiły u mnie poważne bóle prawej nogi a nad kolanem pojawiło się twarde zgrubienie. Konsultacja z angiologiem nic nie wykazała, podobnie jak dopplerowskie USG obu nóg. Wyniki badania krzepliwości krwi też były w normie. Po konsultacji ginekologicznej ponownie zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne- Asubtela, o innym składzie. Podobne objawy nie wystąpiły. Tabletki te zażywam już od trochę ponad roku. Niestety teraz, od około dwóch dni pojawiły się bóle lewej ręki, nie ciągłe, lecz pojawiające się, gdy układam ją w określony sposób czy wyginam (np. do tyłu, do pleców). Ręka spuchła tak mocno, że na skórze pojawiły się na niej niewielkie rozstępy. Zabarwienie ręki nie jest czerwonawe, skóra jest cielista. Nie jest jednak gładka, występują na niej niewielkie zgrubienia, szczególnie poziomy ich pas, na wysokości połowy odległości między łokciem a ramieniem. Jestem osobą borykającą się również z cellulitem, występował on u mnie również na ramionach, lecz nie wiem czy łączyć te dwie rzeczy. Czy zatrzymać się z wizytą u lekarza i nacierać rękę maścią (stosuję Altacet), gdyż może być to silne naciągnięcie? Bardzo proszę o opinię i radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka nie jest czerwona! Jest koloru cielistego, choć w miejscu największej opuchlizny, pod skórą widoczny jest jakby delikatny siniak. Bardzo proszę o uwzględnienie tej informacji, gdyż mój oryginalny temat został zmieniony (prawdopodobnie przez moderatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×