Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny tępy ból przy chodzeniu po uszkodzeniu głowy dalszej strzałki


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc. Kilka razy skręciłam staw skokowy (3razy). Był leczony przez fizjoterapię i stabilizator. Gdy po raz drugi wskutek upadku doznałam urazu, od tamtej pory czuję tak jakby *odrywanie* gdzieś w środku w tej nodze zdarza się to podczas chodzenia(sporadycznie) w szczególności zaś, gdy wchodzę po schodach, odczuwam silny, nagły i tępy czasem promenujący ból, noga czasem puchnie. Często też podczas gdy nie chodzę czuje ból, jest on wtedy długotrwały, ciężko określić dokładne miejsce bólu, w okolicy stawu skokowego (wewnątrz)czuje jak gdyby drętwienie, ciepnięcie. Bardzo utrudnia mi to życie, są momenty w których czuje się lepiej, ale gdy np. idąc po drodze noga lekko się obsunie, albo noga będzie bardziej obciążona np. gdy długo spaceruje, albo przez kilka dni jestem w większym ruchu to często nie jestem w stanie chodzić przez dłuższy czas( różnie ale bardzo często ponad tydzień) Bardzo proszę o analizę wyników badań rezonansu: Badanie wykonano aparatem Avanto 1,5T w sekwencjach ech spinowego w płaszczyznach czołowych i poprzecznych z tłumieniem i bez tłumienia tłuszczu. Powierzchnie stawu skokowo-goleniowego równe, gładkie. Ubytków w ich obrębie nie uwidoczniono. Ślad płynu w jamie stawowej. Staw skokowo-piętowy prawidłowy. Wgnieciona powierzchnia głowy dalszej strzałki, w tej okolicy widoczny odłam kostny nieprzemieszczony względem strzałki wielkości około 0,6cm. W obrębie wiązadeł stawu skokowego zmian nie uwidoczniono. Czy takie uszkodzenie może mieć aż taki wielki wpływ na ruchomość i ból w tym stawie? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×