Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy mostka promieniujący do pleców przy refluksie


Gość anka

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat mam problemy gastryczne typu zgaga, pieczenie w okolicy żołądka , pobolewania z prawej i lewej strony nadbrzusza, ok 2 lata temu zrobiono mi gastroskopię która nie wykazała żadnych patologii, przez ok półtora roku czułam się dobrze przestał męczyć mnie refluks, nie brałam żadnych leków , niestety w tym roku wczesną wiosną dolegliwości wróciły , najpierw zgaga , póżniej pobolewania w nadbrzuszu , czasami w okolicy mostka promieniujący jakby do pleców, zapisałam się do gastrologa ale niestety wizyta pod koniec sierpnia, od co-najmniej 2 ,3 miesięcy z przerwami biorę helicid 20 , 2 tyg brałam też Ipp40, niby zgagi mi nie dokuczają ale ciągle mnie gdzieś pobolewa a to z lewej to z prawej strony lub poniżej mostka, dzisiaj rano np bolało mnie w okolicy mostka ,ból ustąpił po wstaniu z łózka, bardzo mnie to niepokoi , czy mogę czekać do końca sierpnia czy powinnam udać się prywatnie do gastrologa, czy konieczna będzie powtórna gastroskopia ? wolałabym jej uniknąć jeśli można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już regularnie zażywa Pani helicid to lekarz prawdopodobnie zaproponuje gastroskopię, której proszę nie odrzucać - badaniu najlepiej poddać się poprzez nie zwracanie powietrza *bekanie* które wymusza dodatkowo podawanie większej ilości gazów. Można również poprosić o znieczulenie w przypadku spodziewanych trudności (nie zawsze). To czy pójdzie pani prywatnie zależy jedynie od Pani i ja nie mogę nic sugerować. Proszę dokładnie przypomnieć sobie jak długo brała Pani te inhibitory pompy i z jakimi przerwami i z tymi danymi zgłosic się do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×