Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podniesienie i plamka krwi po pęknięciu paznokcia


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie sobie pięknie uszkodziłem paznokieć o łóżeczko. Połowa paznokcia chyba delikatnie podniosła do góry i w tym miejscu jest plamka krwi. Zrobiłem dwa zdjęcia. Nie wiem co robić, czy polać to wodą utlenioną, czy zostawić? http://img84.imageshack.us/img84/699/allegro013c.jpg http://img819.imageshack.us/img819/9630/allegro014m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przed pójściem spać wymoczyć w letniej wodzie palca i troche wody utlenionej przyłożyłem patyczkiem do uszu. A teraz rano się obudziłem i gdy delikatnie dotykam paznokcia to nie boli. Zrobiłem też nowe zdjęcia http://img688.imageshack.us/img688/2542/palec002.jpg http://img196.imageshack.us/img196/4895/palec004.jpg Palec spóchł tylko w jednym miejscu, zaznaczyłem je żółtym kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Perła84

Może być również rivanol. Będzie bolał niestety ponieważ jest to świeża rana. Ale z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Okładaj sobie kompresy i zalkejaj plastrem tak aby paznokieć nie miał możliwości podnoszenia się do góry. Nie jestem pewna czy utrzyma Ci się ten paznokieć bo w takich przypadkach schodzi. Ale najlepiej jak sam zejdzie bo wiem jak boli przy zrywaniu. Życze cierpliwości i wytrwałości. Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Jutro polecę do apteki po rivanol. Podejrzewam, że o noszeniu butów mogę przez jakiś czas zapomnieć? Więc w ciągu dnia przycisnąć delikatnie paznokcia plastrem? Podobno miałem dużo szczęścia, bo mało brakowało żebym *zsikał się z bólu*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Perła84

Nie ma za co:). Możesz nosić buta ale wiadomo że nie będzie to zbyt miłe uczucie. Tak zaklejaj plastrem żeby paznokieć nie podnosił się do góry. Najlepiej gdyby to był plaster z opatrunkiem. Żeby przypadkiem nie przykleić plastra do paznokcia. Opartunek powinien się znajdować na paznokciu a taśma z klejem powinna otaczać palec. Chyba mnie zrozumiałeś?? Na noc również powinieneś zaklejać bo w czasie snu możesz zruszyć paznokieć co może spowodować jeszcze gorszy ból. Jakby co to pisz:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, odrazu pomyślałem żeby naklejać w ten sposób żeby taśma z klejem nie była na paznokciu. Właśnie naklejłem opatrunek, ale i tak muszę uważać. Kiedy to się zagoji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Perła84

Drogi Robercie.... Ile czasu będzie się to goiło? Trudno odpowiedzieć na to pytanie.Napewno trochę czasu to zajmie. Także cierpliwości:)...to nie jest zadrapanie które szybko się regeneruje. Gdyby zaczęło Cię bardziej boleć i zaczął sinieć ten paluch:) to zgłoś sie do lekarza po skierowanie do chirurga tyle mogę Ci jeszcze podpowiedzieć. Ale ja na Twoim miejscu bym jakoś próbowała sama sobie z tym poradzić. Ale gdyby się pogorszyło to idz do lekarza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paznokieć odrośnie do miejsca złamani w ciągu około miesiąca 1 mm na tydzień. Jeśli będzie przeszkadzał można wyciąć go niżej nie uszkadzając łożyska pod paznokciem. Ten stan raczej nie powinien wymagać wizyty u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale czy ten nowy paznokieć urośnie od spodu, a ten co się ułamał odpadnie, tak? Bo Pan Mateusz napisał chyba, że *odrośnie Od miejsca złamania* więc jeśli tak, to jak zejdzie stary paznokieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×