Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czas wchłaniania nici po wycięciu guzka na najądrzu


Gość mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tydzień po operacji wycięcia guzka na najądrzu (był też lekko osadzony w głowie najądrza) wielkości ok 8 mm, długość nacięcia na mosznie ok. 3-4 cm. Szycie wykonane nićmi samowchłanialnymi (z *baraniny*o ile dobrze usłyszałem). Staram raz dziennie przemywać delikatnie te okolice wodą z mydłem po czym suszę te okolice delikatnie suszarką do włosów. Spryskuje też raz dziennie octeniseptem. Mam w związku z tym kilka nurtujących mnie pytań, mianowicie: 1. Jaki jest w przybliżeniu minimalny a jaki maksymalny okres wchłonięcia całkowitego (skutecznego) takich nici ? 2.Czy obfite przemywanie tej okolicy wodą sprzyja przedwczesnemu rozpuszczeniu takich nici a co za tym idzie niewłaściwemu zrostowi czy też innej patologii? 3.Jaki orientacyjnie czas musi upłynąć abym mógł spokojnie wziąć dłuższy prysznic. 4. Lekarz zalecił się wstrzymać narazie z kąpielą w wanie. Na ile musi być wygojona ta rana, jaki ewentualnie upłynąć okres żeby wziąć taką kąpiel? 5. W mosznie po stronie operacji powstało dosyć duże twarde obrzmienie (krwiak pooperacyjny? ), wielkości drugiego jądra. Mogę już to smarować np. alacetem czy to jeszcze za wcześnie? Kiedy ewentualnie smarować? Nadmienię, że lekarz powiedział przy wypisie że rana goi się dobrze. Teraz jak patrze to wizualnie goi się to bardzo bobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki jest w przybliżeniu minimalny a jaki maksymalny okres wchłonięcia całkowitego (skutecznego) takich nici ? - minimum 3 tyg. max. 6 tyg. 2.Czy obfite przemywanie tej okolicy wodą sprzyja przedwczesnemu rozpuszczeniu takich nici a co za tym idzie niewłaściwemu zrostowi czy też innej patologii? - nie 3.Jaki orientacyjnie czas musi upłynąć abym mógł spokojnie wziąć dłuższy prysznic. - 7 dni 4. Lekarz zalecił się wstrzymać narazie z kąpielą w wanie. Na ile musi być wygojona ta rana, jaki ewentualnie upłynąć okres żeby wziąć taką kąpiel? - po około 2 tyg. 5. W mosznie po stronie operacji powstało dosyć duże twarde obrzmienie (krwiak pooperacyjny? ), wielkości drugiego jądra. Mogę już to smarować np. alacetem czy to jeszcze za wcześnie? Kiedy ewentualnie smarować? - można już zacząć smarować Altacetem lub też lepiej żelem z zawartością heparyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×