Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refundacja operacji ginekomastii u nastolatka


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytałem już inne pytania na temat refundacji tutaj oraz w internecie są informacje już trochę stare jednak dalej nie wiadomo jak jest* Mam 17 lat duże piersi mam już coś od 5-6 lat byłem u lekarza specjalisty jakieś 2-3 lata temu powiedziała że to minie i tyle nic nie mija... Jest to na prawdę duży problem przeszkadza w normalnym życiu. Chciałbym spytać jak to jest na prawdę z refundacją przez nfz? Dużo się czyta że odsyłają ludzi z kwitkiem i tyle. Pytam ponieważ nie stać mnie ani nie chcę narzucać się rodzicom bo to spory koszt 4-8 tys (w necie) za operacje. Jakie formalności musiałbym załatwić by dostać refundacje i w ogóle skierowanie na operacje? Co mam zrobić? Gdzie się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest problem kosmetyczny tylko rzeczywiście jest to ginekomastia to taki zabieg jest refundowany przez NFZ. Trzeba w tej sprawie udać się do chirurga oczywiście z rodzicem, gdyż jesteś niepełnoletni. Jeśli on stwierdzi, że jest to rzeczywiście ginekomastia da skierowania na zabieg, który powinien zostać wykonany w ramach NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego chirurga mam się zgłosić? Polecacie jakiegoś w trójmieście? Przedtem byłem u endokrynolog. A jeśli to będzie lipomastia to też zostanie zrefundowana? Bo ostatecznie nie wiem czy jest to gino czy lipo*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu można to załatwić tak : potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do Poradni Chirurgii Dziecięcej (to jest tu http://www.am.wroc.pl/chdz/ Pełnoletni moga miec zrobiony taki zabieg w Poradni Chirurgii Plastycznej ul. T. Chałubińskiego 1, 50-368 Wrocław tel. : (71) 784 23 14 , (71) 784 22 96 Najlepiej mieć wczesniej sprawe skonsultowana u endokrynologa (np miec zrobiony poziom roznych hormonow, zrobione proby wątrobowe, żeby wykluczyc chorobe watroby, endokrynolog może tez oszacowac stopien dojrzałości - na podstawie prześwietlenia nadgarstka). Jednak to nie jest konieczne, choc pewnie potrzebne są wyniki poziomu hormonów. W Poradni Chirurgii Dziecięcej ustalają termin zabiegu (znieczulenie ogólne, jeden dzień pobytu w szpitalu). Mojego syna operował prof. Bagłaj. Ma doświadczenie i wielkie serce. To jest prawdziwy lekarz. Wszystko nam cierpliwie wyjaśniał, po zabiegu kilka razy sprawdzał, jak syn się czuje. Nie zapłaciliśmy ani grosza za cokolwiek (refundacja z NFZ). Piszę to wszystko, bo wiem, co to znaczy brak informacji. No i bardzo sie cieszę , że tak głądko wszystko poszło. Syn za tydzień sciąga plasterki i już teraz widać, że est OK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×