Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i obrzęk jądra przy pogrubiałych osłonkach jądra


Gość zimek

Rekomendowane odpowiedzi

Jądra w mosznie o wym.prawe 43x27mm lewe 44x18mm. Jądra jednorodne echogenicznie o zbliżonej echogeniczności porównawczo , bez widocznych patologicznych zmian ogniskowych.Oba jądra o zbliżonym ukrwieniu w obrazie color Coppler. Najądrze prawe obrzęknięte niejednorodne echogenicznie o wzmożonym przepływie w obrazie CD Osłonki jądra prawego miernie pogrubiałe Fizjologiczna ilośc wolnego płynu pomiędzy osłonkami jądra lewego , wodniak jądra prawego. Po jeździe na rowerze w sobote zaczęło mnie boleć prawe jądro i nagłe zrobiło się bardzo obrzęknięte , myślałem żę mi przejdzie ale nadal bolało więc poszedłem do urologa i powiedział że to raczej zapalenie najądrza ale muszę zrobić sobie badania bo nie jest pewny czy to to bo jak coś innego to może być potrzebny zabieg i wszystko się okaże bo badaniu usg . Dostałem antybiotyk Proxacin i wcierać sobie altacet , jestem po 3 dawkach proxacinu i myśle żę jednak minimalnie mniejsze jest obrzęknięcie i na pewno mniej boli. Mam prośbe może mi ktoś powiedzieć czy z tymi wynikami trzeba będzie iść na jakiś zabieg czy wystarczą antybiotyki, pan w usg powiedział że raczej antybiotyki wystarcza i żadnego zabiegu nie trzeba będzie robić tylko kontrole za jakiś czas. Czy to są złe wyniki , czy wręcz przeciwnie , nie są złe ? Z góry dziękuje za pomoc , do urologa dopiero jutro popołudniu ide i bardzo bym był wdzięczny o jakąś pomoc . Bardzo sie boje tego zabiegu ale mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×