Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników badań wątroby


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Alat 79 Aspat 64 Bilirubina 1,2 Czy w watroba jest bardzo zle. Jaki wynik by mogl sugerowac ze z watroba jest bardzo zle? Kobieta w laboratorium powiedziala ze wyniki zedu ALAT 500 to do piero jest zle a u mnie ze niema co sie martwic. Czy mial racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszedłem ze szpitala i otrzymujac wypis dowiedziałem sie ze wykryto u mnie HBs Ag. Pozostałe wyniki są następujące: ALT - 34, AST - 23, GGTP - 29, Billirubina - nieobecna. Objawy jakie ostatnio sie u mnie pojawiły to słabsza tolerancja wysiłku, samoistne krwawienia z dziąseł, bóle brzucha po zjedzeniu tłustego. Alkohol spożywam naprawdę sporadycznie. Mam 25 lat. Czy może to być coś poważnego z wątrobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Od 2 tygodni źle się czuje (ospałość, podwyżona temperatura wieczorami (37 stopni)), ze strony wątroby brak jakichkolwiek dolegliwości. W obrazie USG wyszło: *Wątroba niepowiększona echogeniczność miąższu prawidłowa. W lewym placie watroby widoczna struktura o zaruysach policyklicznych, hyperechogenna wielkości około 3,7 x 4,8cm, w płacie ogoniastym wielkości 2,6 x 1,3cm mogące odpowiadać konglomeratom naczyniaków do różnicowania z odcinkowym stłuszczeniem. Poza tym watroba bez zmian ogniskowych.* Trustka,śledziona, przewody żółciowe (wewnetrzne i zewnetrzne) prawidlowe. Podczas konsultacji hepatolog powiedział że jeżeli to są naczyniaki to nie ma co się przejmować i jeżeli to odcinkowe stłuszczenie to również nie ma co się przejmować, ale zlecił dodatkowe badania krwi, poniżej wyniki: Wyniki które wyszły poza normą: CRP 12,46 mg/l (norma: 0,00 - 6,00) Dehydrogenaza mleczanowa - LDH - 318U/l (norma 135-225) OB 51mm (norma *15) Aminotransferaza alaninowa - ALT (GPT) 116U/l (norma *41) Aminotransferaza asparaginianowa - AST (GOT) 62U/l (norma *38) Gammaglutamylotranspeptydaza - GGTP 175 U/l (norma 8-61) Wyniki które są w normie: Alfafetoproteina 2,98U/ml (norma 0-5.8) P.ciała przeciw - HBc total ujemne P.ciała przeciw - HCV ujemne Czy te wyniki znacznie przekraczają normę? PT (INR,Quick) 13,2s (norma 12-18) wskaźnik PT 97,7 (norma 80-120) INR 1.03 (norma 0.9-1.3) D-dimery ilościowo (osocze) 370ng/ml (norma *500) Co mogą oznaczać takie wyniki? Po przeciwciałach HBC i HCV widać że nie jest to zapalenie typu B, ani typu C. Co to może być? Niestety aktualnie nie mam możliwości spotkania się z hepatologiem aby omówić wyniki, może ktoś tutaj pomoże? To może być WZW A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze od 2 tygodni mam podwyzszona temperature, ale ogolne oslabienie czuje od znacznie dluzszego okresu czasu, czyli od jakis 4,5 miesiecy. Nie jest jakies znaczne, ale jest odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×