Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie się rany po rozcięciu podeszwy stopy


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tydzień temu nadepnęłam na rozbitą butelkę, szkło przebiło buta i wbiło się w stopę. Do szpitala jednak pojechałam dopiero następnego dnia więc nie można było już szyć, dostałam leki- octenisept i neomycinum tzf na ranę. Rana jest na podeszwie stopy zaraz pod palcami, mniej więcej po środku, ma 2 cm długości, głęboka raczej nie jest. Zwracam się z pytaniem kiedy rana się zagoi oraz kiedy będę mogła już normalnie chodzić bez obawy, że strup *pęknie* (co już się stało gdy próbowałam chodzić trzy dni temu, gdyż lekarz powiedział mi, że po 4 dniach będzie to możliwe. Strupek się rozwarł po środku i delikatnie zaczęło sączyć się troszkę krwi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobny przypadek a raczej mam. Tylko że ja miałam zszywaną stopę. Pomimo tego że doszło do rozcięcia 2 tygodnie temu to jeszcze się porządnie nie zagoiło. Najlepiej zeby tej nogi nie nadwyreżać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ja również rozciełam stopę na butelce,która przeszła przez buta i porządnie uszkodził mi stopę.W aptece pani sprzedała mi puder leczniczy Dermatol polecam ,po nie całym tygodniu rana bardzo ładnie się zasklepiła. Mogę chodzić, już nie boli,nic nie pęka. ..Moja rana była spora i głęboka, kwalifikowała się na szycie,nie poszłam bo się bałam. Przed zasypaniem pudrem przemywałam płynem octenisept dostępny w aptece. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie rozcielam wczoraj, mam dwa szwy ale nie mogę na nią stanąć a jutro niestety musze do pracy iść.Sek w tym ze praca chodząca. Czy te szwy mi nie pekna? ? Niby w szpitalu mi powiedzieli ze mogę chodzić ale ból jak cholera:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam identyczną sytuację weszłam na segregator z szynami i mam rozciętą stopę na całej linni i bardzo dużo leżę . Zciągnełam to tejpami ale moło todało ale pszeczytałam w internecie że trzeba posypać proszkiem o nazwie dermatol polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wypadek motocyklowy tydzień temui , mam założone na stopie 10 szwów rana szarpana, co dzień zmienia przebarwienie . Lecz najgorsze jest to że lekarz zalecił mi trzymać nogę w górze żeby odpoczywała , ok ale: teraz spuszczając nogę na dół przeszywa mnie ogromny ból jakby miało mi rozsadzić stopę czy to normalne i czy minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×