Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Małgorzata

Powiększone pojedyncze grudki chłonne w dwunastnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata
Po badaniu gastroskopii stwierdzono cześć pozaopuszkowa przekrwiona z pojedynczymi powiększonymi grudkami chłonnymi. Rozpoznanie patomorfologiczne wycinka brzmi mucosa duodeni. Dolegliwości nie ustępują po długotrwałym przyjmowaniu leków (polprazol, vasosan). Nadal mam dolegliwości ok. 40-50 min. po jedzeniu czasem pomaga lipancrea. Charakterystyczne jest uczucie pełności, zagazowane jelita, szczypanie, tak jak przy skaleczeniu w okolicy lewej strony przy końcu żeber i z tyłu pleców, ból czasem promieniuje do łopatki lewej. Mam też niewielką anemię HGB 11,7 i podwyższone wskaźniki RDW-SD-51,8 i RDW-CV-16,31. Gdzie szukać przyczyny choroby, bo dotychczas byłam leczona objawowo. Sugerowano badanie jelita cienkiego - gdzie można takie wykonać (okolice Kielc lub Warszawa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Rozpoznanie histopatologiczne brzmi śluzówka dwunastnicy czyli brak patologii (stan prawidłowy dwunastnicy). W obrazowym badaniu wygląda jednak, że w dwunastnicy jest stan zapalny, ale o bardzo niewielkim nasileniu. Na stan zapalny dwunastnicy pomagają leki z grupy inhibitorów pompy protonowej oraz H2 blokery. Może trzeba zastosować leki z innej grupy lub inne w danej grupie, odmienne od tych jakie Pani stosuje, aby uzyskać efekt terapeutyczny. Może jeśli objawy łagodnieją lub ustępują po Lipancrea (substytuty enzymów trzustkowych) to jest to przewlekłe zapalenie trzustki z jej niewydolnością. Najlepiej w tej sytuacji skonsultować się z gastroenterologiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.