Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaburzenia czucia w ręku po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

6 tyg temu mialam zabieg na zcn. -prawa reka. jest lepiej niz bylo. reka w nocy nie dretwieje i nie jest rano taka sztywna jak przed zabiegiem. ale nadal mam zaburzenia czucia, scierpniecie momentami w palcu srodkowym i serdecznym. a i zdarza sie to w malym.ogolnie reka nie jest taka elastyczna jak powinna byc(tak jak obserwuje to u ludzi bez tego problemu z zcn) . ponadto reka czasami delikatnie puchnie a w okolicy blizny obrzek jest prawie caly czas choc rana zagoila sie zewnetrznie bardzo ladnie. czy np moczenie w wodzie z sola bochenska moze pomoc na ten obrzek wokol ciecia? czy jest jeszcze szansa ze reka dojdzie do siebie czy raczej konieczny bedzie powtorny zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w takim przypadku zgłosić się do poradni rehabilitacyjnej. Tam lekarz rehabilitacji powinien dobrać odpowiednie zabiegi i ćwiczenia, które przyspieszą proces gojenia po zabiegu i zapewne spowodują wycofanie się choćby częściowe dolegliwości jakie opisuje Pani wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milusia

a jak dlugo goi sie rana wewnatrz po takim zabiegu? na zewnatrz jest ok ale wydaje mi sie ze w srodku jeszcze nie jest dobrze mimo ze juz ponad miesiac od zabiegu. czytalam gdzies ze nawet kilka miesiecy moze w srodku utrzymywac sie lekki obrzek, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 3 miesiace temu mialam wykonana operacje uwolnienia kanalu nadgarstka .Rana pooperacyjna goila sie stosunkowo dlugo,korzystalam zabiegow :laser i jonofereza z lidokaina i hydrokortyzonem.Reka w dalszym ciagu boli,w miejscu blizy czuje jak bym mala babel po oparzeniu,wrecz przeczulica a poza tym palceV,IV,III w dalszym ciagu mrowia.Konsultacja ortopedyczna nie pozostawila zludzen, i tak po pierwsze iniekcje steroidalne i po drugie operacja zwiazana z zespolem de Quervaina. Czy ktos jeszcze mial takiego pecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zespol de Quervaina to chyba dotyczy kciuka. ale moze sie myle.mrowienie w malyym palcu to cos z nerwem lokciowym. u mnie czucie wrocilo do normy dretwienia mrowienia ustapily. jeszcze tylko troszke ja cwicze zeby tak porzadnie rozruszac zeby doszla do siebie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×