Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót ostrego zapalenia trzustki


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata w przeciagu 2 miesiecy mam drugi raz ostre zapalenie trzustki nie znajac przyczyny nie pijacy (tylko okazjonalnie, sporadycznie) tak samo z fastfood. moje wyniki sa dobre oprócz diastazy ktora za pierwszym razem wynosila 5500 tys a teraz 22 tys. spadla do 2 tys i sie utrzymuje w krwi znaleziono jedynie przebytego megalowirusa, gastroskopia nic nie wykazala usg i rtg jamy brzusznej tak samo obecnie czekam za TK co moze byc przyczyna ?? stan zapalny bez zmian morfologicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopowiem rownierz ze testy na przeciwciala wyszly ujemnie, a crp w przebiegu mojego aktualnego pobytu w szpitalu jest ponizej 1.... proba wapniowa wyszla 2.57 czyli praktycznie w normie. czym moga byc spowodowane nawracajace stany zapalne trzustki ?? czy przebyty megalowirus mogl narobic szkod z opoznieniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzustka w tomografie wyszla dobrze jednak wykryto cos na jelitach jakas przewlekla infekcja ktora spowodowala te nawroty.... jesli dowiem sie czegos wiecej napisze mam nadzieje ze komus pomoge gdyz zazwyczaj leczenie OZT konczy sie na zbiciu diastazy i puszczeniu do domu z dieta z tego powodu ze jest t strefa medycyny jeszcze slabo opanowana i trudna...temat trzustki jest ciezki... lecze jezeli zaczyna sie problem nie ma co zwlekac i nalezy zrobic Tomograf jamy brzusznej z kontrastem ktory obrazuje wszystko odrazu i dokladnie a na USG nie ma co liczyc to nei jest badanie diagnostycze w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

wypisalem sie ze szpitala poniewaz lekarze zalamali rece nie znaja powodu ktory by tlumaczyl pozwyzszenie diastazy ktora dzisiaj wynosi 3200 chcieli dalej badac te owalne wezly chlonne na krezce jelita ktore jak tlumaczyli moga miec powiazanie z domniemanym zapaleniem trzustki... na dzien dzisiejszy szukam gdzies pomocy u prawdziwego specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

aha i najbardziej irytujace jest błyskotliwe stwierdzenie lekarzy ogladajacych wypis ze szpitala ze to * od picia jest *.... podejscie naszych lekarzy w moim miescie jak cos nie pasuje do tego co jest w ksiazce to oni juz nic nei wiedza podciagna wyniki do granicy normy i do domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam robilem powtorne badanie diastazy poziom to 2500 tys. i dodatkowo badanie kału na obecność pasożytow ktore wyszlo dobrze... jesli ktos mial by jakies sugestie to prosze o napisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to mikrokamica woreczka żółciowego. Mam to samo - wyniki badań obrazowych cudowne, a po ozt jestem i mam ataki kolki żółciowej i po atakach złe wyniki parametrów trzustkowych - podrażnienie trzustki, ale to krok do kolejnego zapalenia. Taką chorobę ustala się często hipotetycznie na postwie wykluczenia innych schorzeń. Ewentulanie może jakies leki bierzesz, które to powodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje badania nie wskazywaly na kamice bilirubina dobra nie mam atakow bolowych po za dwoma ekscesami konczacymi sie w szpitalu tomograf tez na nic nei wskazywal. dzisiaj robilem badanie kontrolne i mialem ponad 2 tys diastaze czyli poprawy nie widac wszystko stoi w miejscu czekac na kolejny konkretny atak szukam caly czas jakiejs odpowiedzi na wlasna reke lecz to czarna dziura w medycynie wychodzi na to..... mam jednak podejrzenia ze moze byc cos nei tak z jelitami to ostatnia mozliwosc ktora moge sprawdzic a dalej nie wiem pozostaje specjalistyczna klinika lecz jak sie tam dostac nie majac pieniedzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja corka zmarla na zapalenie trzustki to ja jej mama powiedzialam lekarzom ze byla na imprezie i wypila uznali ze byla to przyczyna napisali zua i uzalerznienia od lekow tylko leki to oni jej podawali lekarka powiedziala do mnie ze corka albo wyjdzie jako narkomanka bo takie silne leki jej podaja a one i tak nie dzialaja albo musi to przetrzymac nigdy prosze sie nie przyznawac do wypicia nawet jednego kieliszka ,bo to juz jest dla lekarzy diagnoza miala tylko 30 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bilirubinę w normie, objawy miałam OZT po zatruciu pokarmowym, i obecnie idę na ECPW i owszem podejrzewają u mnie mikrolitiazę dróg żółciowych bo też nie spożywam alkoholu, dbam o siebie. W usg ok. TK nie miałam i się zastanawiam nad nim, ale zobaczymy czy dostanę skierowanie od lekarza rodzinnego. Mój gastroenterolog mówi że nie musi być powiększona bilirubina przy piasku w drogach żółciowych i u młodych osób często bywa właśnie piasek który daje kopa trzustce. Ja we krwi miałam 718 amylazy, a w moczu ponad 4 tyś amylazy. Reszta badań poza CRP - idealne. Teraz mam Proursan i Polprazol i Nospę doraźnie. A amylaza w moczu sobie skacze z normy nawet na 1500 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×