Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma coli ascendentis (fragmenta perva)


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moja mama została skierowana na kolonoskopię w związku z bardzo niskim żelazem. Okazało się że ma guza i polipa. polip został usunięty, i lekarz pobrał wycinek. Oto wyniki, prosił bym o interpretacje 1 Adenocarcinoma coli ascendentis (fragmenta perva) ICD-O 8140/3 2 polypus hyperplasticus. Excisio totalis Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to to niestety rak jelita grubego, czyli nowotwór złośliwy i konieczny będzie, jeśli tylko stan chorej na to pozwala w miarę szybki, w ciągu najbliższego tygodnia, może dwóch poważny zabieg usunięcia dużej części jelita (z marginesem tkankowym) i potem pełne leczenie i opieka onkologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja odbędzie się dopiero za 3 tygodnie. Mama w sumie dobrze się czuję, jest osłabiona, ale to chyba związane jest ze spadkiem żelaza o którym była mowa. Lekarz owszem powiedział że jest to rak (raczej złośliwy) ale nic konkretnego jak będzie wyglądała operacja, przygotowania, i ewentualne leczenie po. Ten guz jest bodaj na 70cm jelita grubego. Czy ten nr po nazwie to klasyfikacja zaawansowana typu i złośliwości raka? Dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie jest to stopień zaawansowania raka, to dopiero zostanie określone po wycięciu tego guza, (mój tato miał w styczniu 2010) także operacje uzunięcia guza-troszeczkę się o tym wszystkim naczytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój mąż miał operację w grudniu 2009r rak esicy GII T4 No a potem 8 chemii , jak do tej pory wszystko jest w porządku, także jeżeli lekarz radzi operowac to proszę jak najszybciej, to jest rak który najlepiej leczy sie poprzez całkowitwe usunięcie. Pozdrawiam i głowa do góry. Będzie wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×