Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozszczep kręgosłupa szyjnego i efekt zwierciadlany


Gość Mająca nadzieję

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mająca nadzieję

Witam, nie wiem od czego zacząć ale postaram się w miarę dokładnie przedstawić mój przypadek. Obecnie mam 30 lat i od urodzenia borykam się z problemem neurologicznym. Urodziłam się z zatrzymanym w wieku płodowym rozszczepem kręgosłupa szyjnego ( takie mam informacje przekazane od rodziców ) - widoczne wgłębienie - dziurka na karku. Dodatkowo połączone-zrośnięte 3 kręgi szyjne. Problem stanowi częściowy brak czucia w lewej dłoni oraz jak to nazwał jeden z lekarzy badających mnie 30lat temu *efekt zwierciadlany*. Efekt ten polegaja na tym,że poruszając prawą dłonią,czy samymi palcami , lewa mimowolnie również się porusza i nie mam nad tym kontroli ( jeśli wykonuję czynność lewą dłonią to z prawą nie ma problemu ). Jest to niesamowicie frustrujące i krępujące. Nie jestem w stanie lewą ręką wykonać wielu czynności jak chociaż np. zapięcie guzika, wykonywanie dwóch czynności jednocześnie używając prawej i lewej ręki. Częściowo kontrola nad dłonią jest ,ale czynności wymagające precyzji niestety odpadają. Rodzice w młodości prowadzali mnie do różnych lekarzy,na różne zabiegi jak akupunkptura,ale efekt był znikomy. Nikt nie umiał pomóc,ani nie wiedział z czym ma do czynienia. Po wielu latach udałam się sama do neurologa żeby chociaż wyjaśnił mi moją przypadłość,niestety dwóch z odwiedzonych lekarzy nie słyszało o tzw *efekcie zwierciadlanym* i badając mnie oraz patrząc na czym polega problem rozkładali ręce. Ciągle mam nadzieję,że może medycyna tak się rozwinęła,że coś da się z tym zrobić. Jeśli jest tu lekarz,który słyszał o takim przypadku i może mi nieco więcej o tym powiedzieć to będę bardzo wdzięczna. Nic nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat. Podobno takie rzeczy dzieją się bardzo rzadko,ale skoro ktoś 30 lat temu wiedział co to jest , to może teraz przebadanych i zdiagnozowanych,a może nawet zrehabilitowanych w jakimś stopniu przypadków jest więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×