Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Konrad

Przyrośl przy jądrze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Konrad
Witam. Niedawno odkryłem, że do mojego prawego jądra doczepiona jest twarda kulka. Czytałem o tym trochę w internecie i nie wiem czy się martwić. Jądra są równej wielkości, sprężyste, nic nie boli, nie odczuwam ciężaru w mosznie. Myślę, że chodziłem z tym długi czas. Przy kulce mogę wyczuć przesmykujące się przewody, żyły lub nasieniowody. Mam 16 lat, może związane jest to dojrzewaniem? Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Być może jest to normalny,zwłókniały lub wykrzepiały żylak powrózka nasiennego, zgrubiały, zaciągnięty nasieniowód, jakaś zmiana pozapalna tkankowa, torbiel powrózka nasiennego??? Trudno napisać bez badania. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który to zbada przez dotyk, ewentualnie zaleci USG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Konrad
Dziękuje za odpowiedź. Żylaka wykluczam, gdyż z tego co czytałem jest on miękki i sprężysty, a to coś jest dość twarde, trzyma się przy jądrze, a nawet trochę za jądrem i nie chce się przesuwać. Mógł by Pan opisać jak to wygląda w pozostałych przypadkach? Czy jest to twarde, miękkie, itp. Obecnie nie mogę udać się do specjalisty ponieważ jestem na wyjeździe, i cała ta sprawa pięknie psuje mi ferie. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Konrad
Z tego co doczytałem, z przydatnych informacji, podam że nie miałem przepukliny, świnki. Jądra są idealnie równe, mogę biegać bez żadnego dyskomfortu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.