Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mamma secretans


Gość Janina 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janina 2010

Dzień dobry. Mam pytanie miałam zrobione USG we wrześniu 2010 roku a oto jego wynik: *sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Za brodawką SL poszerzony do 8 mm przewód mlekowy, widoczny na odcinku 15mm wewnątrz którego znajduje się lita struktura 4,5x3,3mm. W sąsiedztwie naczynia zasilające*. Pod konie października 2010 roku zrobiona była mammografia a oto wynik BI-RADS 1. Była robiona również biopsja a wynik brzmi następująco: *Bezpostaciowe eozynochłonne masy, erytrocyty oraz rozproszone komórki nacieku zapalnego. Strzępy tkanki łącznej*. Pan doktor u którego się leczę dał mi skierowanie na ponowne USG w lutym i zlecił mi obserwację. Byłam także u innego lekarza który powiedział, że to trzeba operować. Wykonano USG w lutym 2011 roku a oto wynik. W sutku lewym za brodawką struktura płynowa jak poprzednio 14*8 mm poszerzony przewód mlekowy z wewnętrznym echem litym 4*5,5mm unaczynionym (we wcześniejszych badaniach nie stwierdziłem naczyń w obrebie tej struktury .Doły pachowe wolne .Lekarz prowadzący skierował mnie do chirurga tam ponownie wykonano usg 16 czerwca 2011 roku wynik brzmi*Piersi są tluszczowo gruczołowej inwolucyjnej budowy. W lewej piersi poszerzony przewód znajduje sie wewnątrz brodawki i za nią .Polipowata zmiana niezawierająca widocznych naczyn mająca 3-5 mm znajduje się w części przewodu wewnątrz brodawki sutkowej innych zmian w lewej piersi nie uwidoczniono . Obie pachy w normie. Pan doktor powiedział że trzeba zmianę usunąć wraz z brodawką .czemu tak drastycznie nie wiem czy nie można jakoś oszczędzic brodawke jestem załamana nie wiem co mam robić czy poradzić sie innego lekarza za miesiąc mam się zglosić do szpitala proszę o odpowiedz .Bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×