Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żołądek wszedł mi chyba do klatki


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 1. chciałam sie poradzic gdyz za miesiac mam miec skomplikowana operacje na refluks zolciowy,tzw. zespolenie ...nazwy nie pamietam ale jest tylko jedna,mimo ze anatomicznie jest wszystko w porzadku, to ogromne ilosci zolci cofaja mi sie do zaladka ,i chcialam bym sie dowiedziec czy mozna uniknac tej operacji skoro to wada czynnosciowa a nie anatomiczna, ilosc zolci i cofanie nasila sie pod wplywem stresu,czy np lekami psychyhotropowymi mozna to leczyc? wszak nie ma gwarancji ze po operacji nie bedzie gorzej z innymi rzeczami? 2.druga sprawa jest taka ze majac niewielka wrodzona przepukline wslizgowa rozworu przelykowego na 3 cm, gdy bolal mnie rzuch to mocno wciskalam miejsce tuz pod mostkiem,przepone chyba(jestem bardzo szczupla) i jakby cos mi weszlo wtedy do klatki, po przy nabraniu oddeechu mnie zatyka,,czuje niepokoj,i przepone mam plaska i miekka a przedtem jak oddychalam w przeponie tworzyl sie taki balon,byla wypukla i wtedy moglam nabrac gleboki oddech, automatycznie gdy to sie stalo to tak jakby zrobilo mi sie wiecej miejsca w podbrzuszu i o dziwo przeszly zaparcia ktore mialam od paru lat i moge wciagnac brzuch a przednie moglam, ale teraz jest gorzej bo co z tego jak tamnizej jest lepiej jak sie dusze ,nie moge oddychac jakbym miala kamien na sercu i refluks mi sie nasilil,i mam zgage ktorej przed nie bylo, wczesniejw kolonoskopi wyszlo mi ze mam za duzo petli jelita grubego, lekarz mowil ze 3 osoby mozna obdarowac nimi, paranoja,tak zle sie czuje.,poradzcie jakie mambadania zrobic jescze raz po tym przemieszczeniu czegos do klatki? bo lekarze to ignoruja,tomografie jamy brzusznej czy klatki?usg?,gastroskopia wykaze ze zaladek sie przemiesil? rtg? prosze doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gdy zawiodą wszystkie środki farmakologiczne należy dopiero leczyć operacyjnie. Operacja to już ostateczność. Nie zawsze jednak operacja daje efekty i czasem są powikłania. Jeśli Pan ma niewielką przepuklinę rozworu przełykowego na pewno nie powinien mieć Pan aż tak nasilonych z tego powodu dolegliwości. Oprócz gastroskopii (najlepsza) warto w diagnozowaniu posłużyć się RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego wykonanego w pozycji Trendelenburga. Pozycja Trendelenburga to pozycja medyczna, w której pacjent leży na plecach z głową poniżej poziomu klatki piersiowej i miednicy. Czasami dolegliwości jakie Pan opisuje są na podłożu psychogennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×