Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duodenitis chronica non actyvia


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę przetłumaczyć mój wynik histopatologiczny, gdyż wizytę mam dopiro pod koniec września. Duodenitis chronica non actyvia. Brak cech choroby Leśniewskiego-Crohna -A (M-43000) Gastritis chronica erosiva -B ( M-43000) Helicobacter pylori(+) -B (M-40000H) Nadmieniam iż 15 lat u mnie występują te nadżerki i sprawy żołądkowe słuszczenie wątroby i zespół GERD szybko męczy się serce i wysiku puls , ale dalej nikt nie wie jaką mam konkretną chorobę albo może to alergia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duodenitis chronica non actyvia. Brak cech choroby Leśniewskiego-Crohna -A (M-43000) - Zapalenie przewlekłe błony śluzowej dwunastnicy nieaktywne. Gastritis chronica erosiva -B ( M-43000) - Przewlekłe nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka Helicobacter pylori(+) -B (M-40000H) - Występowanie zakażenia Helicobacter pylori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Władysława

Bardzo proszę o przetłumaczenie mi wyniku histopatologicznego: Fragmenta(2) mucosae duodeni cum inflammatione chronicae gradus mediocris partim activa et cum hyperplasia glandularum Brunneri sine dysplasiae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragmenta(2) mucosae duodeni cum inflammatione chronicae gradus mediocris partim activa et cum hyperplasia glandularum Brunneri sine dysplasiae. - Fragmenty (dwa) błony śluzowej dwunastnicy z przewlekłym zapaleniem stopnia średniego częściowo aktywne i z przerostem gruczołów dwunastniczych bez dysplazji czyli zaburzenia różnicowania się komórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×