Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spiralne wieloodłamowe złamanie dalszej kości ramiennej


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno uległem wypadkowi, rozpoznano spiralne wieloodłamowe złamanie 1/4 dalszej kości ramiennej lewej. 3 tygodnie temu przeszedłem operację zespolenia płytą LCP Synthes kości ramiennej. RTG kontrolne wykonane zaraz po operacji: prawidłowe ustawienie odłamów kostnych, widoczny cień zespolenia. W opisie leczenia napisano: przebieg pooperacyjny bez powikłań. Cwiczenia czynno-bierne. Unieruchomienie k.g.l na temblaku.W zaleceniach widnieje zapis: ćwiczenia czynno-bierne (wyuczone w Oddziale) + unieruchomienie k.g.l na temblaku. Mój problem polega właśnie na tym że żadnych ćwiczeń mnie nie uczono, z rechabilitantem kontaktu nie miałem, a na pytanie o te ćwiczenia usłyszałem *po zdjęciu szwów może pan zacząć ćwiczyć*, po 2 tygodniach poszedłem do przychodni aby zdjęto mi szwy, zapytałem o ćwiczenia i usłyszałem odpowiedź *nie nie robić* chyba coś tu jest nie tak, zależy mi na tym żeby jak najszybciej odzyskać sprawność po złamaniu, a martwi mnie fakt że nie mogę jej wyprostować do 180 stopni (tak jak prawą) a jedynie do jakiś 140. Chciałbym już zacząć rehabilitację, problem w tym że nie wiem co i jak. jakie ćwiczenia powinienem wykonywać lub do kogo powinienem się udać żeby taką wiedzę uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu 2010 miałem złamanie otwarte kości ramiennej prawej. Do chwili obecnej nie mam pełnego zrostu. Ja nosiłem rękę na temblaku (po trzeciej operacji na koniec marca 2011) przez trzy miesiące - kość ramienna lubi mieć spokój. Z wyprostem na 180 stopni i ćwiczeniami czekam na pełny zrost - być może we wrześniu. Teraz zacznę na małej dźwigni tzn bez zginania w łokciu tylko bark bo też mi się usztywnił. W ogóle pełny wyprost z tego co się orientuję jest mało realny, ale życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×