Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mierny rumień w antrum żołądka


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Moje pytanie dotyczy opisu badania gastroskopii, treść opisu: *przełyk niezmieniony, wpust w inwersji nie opina ściśle endoskopu. Śluzówki żołądka o prawidłowej rzeźbie , w antrum mierny rumień. Jeziorko śluzowate przejrzyste. Odźwiernik symetryczny, prawidłowo ruchomy. Dwunastnica niezmieniona. Test Hp:dodatni. Dgn. Hernia Hiatus oesophagi. NERD.Gastritis chr. antralis. Infectio Helicobacter.* Rozpoznanie: *Żarzucanie żołądkowo-przełykowe bez zapalenia przełyku Przewlekłe zapalenie żołądka, nie określone* Panie Doktorze z jednej strony nie ma stanu zapalnego, z drugiej podejrzenie HHO (co to dokładnie znaczy). Mam zalecony Panagostin 40 mg oraz 2 antybiotyki: Duomox 1g (2 x 1 tabletka) oraz Metronidazol 0,25 g (2 x 2 tabletki). Proszę o informację co oznacza moja dolegliwość, czy jest całkowicie uleczalna i czy zastosowane leki są właściwe. Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda niewydolność wpustu żołądka czy też przepuklina rozworu przełykowego musi wywoływać stan zapalny w zakresie przełyku. Takie obraz górnego odcinka przewodu pokarmowego widoczny w badaniu gastroskopowym oznacza tylko miernego stopnia niewydolność wpustu żołądka. Taki stan można leczyć jeszcze farmakologicznie. Obecnie zastosowane leki powinny swobodnie zlikwidować dolegliwości i usunąć bakterię Helicobacter pylori z przewodu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:) Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, które budzi mój niepokój. Tak jak w przypadku Helicobacter stosuje się dwa antybiotyki, które obecnie zażywam,a w przypadku Refluxu inhibitory pompy protonowej (np. pantoprazol), można wyleczyć powyższe dolegliwości. Jak jest z przepukliną, co do której mam podejrzenie czy jest szansa, że wówczas i ta dolegliwość wchłonie się, zaleczy...? Dziękuję za wszelka odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×