Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Peaw

Zwalczanie torbieli włosowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peaw
Witam, pytanie które wszystkich nurtuje: czy jezeli wyrwe włosy w okolicy kosci ogonowej to nadal tam będą sie tworzyc torbiele? Chaiałem także spytac czy wycinanie torbieli włosowej i późniejsze gojenie sie jej przez okres do 2 miesięcy można przyspieszyc naszywając Płat Limberga czy to byłoby bardziej widoczne i jak skuteczne. dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Generalnie taka metoda u większości pacjentów przynosi lepsze wyniki (mniej nawrotów, powikłań). Musi jednak zostać wykonana przez doświadczonego chirurga. Wyrywanie włosków nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paew
dziekuje bardzo za wypowiedź, a czy naszycie tego płata ,w jakim stopniu przyspiesza gojenie sie tej rany w porównaniu z normalnym wycięciem i czekaniem na zgojenie? rozumiem ze nie ma metody na zapobieganie torbielą? i nie da sie ich zatrzymac na początku pojawiania się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taki sposób z naszyciem płata przyspieszy gojenie. Jeśli torbiel jest w początkowym stadium powstawania czasami można ją zagoić przez zastosowanie maści z antybiotykiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka
a mój chirurg nawet nie wie co to jest płat libmerga, dał mi maść a potem augmentin, zmniejszło sie ale i tak mam do wycięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.