Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwlekanie z operacją wycięcia przetoki okołoodbytniczej


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie doktorze. Otóż mam 18 lat i w lutym miałem nacięty ropień okołoodbytniczy. Z rany ciągle leciała ropa i po około miesiącu na wizycie kontrolnej chirurg powiedział, że prawdopodobnie to przetoka okołoodbytnicza i miał racje. Powiedział, żebym pozaliczał najszybciej jak to możliwe oceny w szkole i w międzyczasie zrobił ultrasonografie trausrektalną w Warszawie. Dziś jestem już z poprawionymi ocenami i wynikami badań, lecz pojawił się pewien problem dla mnie: Pod koniec czerwca miałem w planach jechać nad jezioro na 4 dni i pod koniec lipca do Włoch na prawie dwa tygodnie. Oczywiście gdybym miał operację 13 czerwca (taki termin usłyszałem) to oba wyjazdy odpadają. Czy jeżeli poczekał z operacją do powrotu do Polski (około 2 miesiące) to czy istnieje ryzyko pogorszenia stanu zdrowia? Czy jeżeli bym się nie nadwyrężał jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia jakichś objawów? Rozumiem, że Pan nie jest wróżką, ale ma Pan na pewno dużo większe doświadczenie i jestem pewien, że miał Pan styczność z przypadkami podobnymi do moich. Dodatkowo podam w skrócie wyniki badań USG: *widoczna przednia niska przetoka przezzwieraczowa na ścianie przednio-lewej, z ujściem wewnętrznym pośrodkowo od przodu, w 1/3 dalszej kanału odbytu. Przetoka obejmuje ok. 1/4 długości zwieracza zewnętrznego. W okolicy ujścia zewnętrznej przetoka dzieli się na dwa kanały: jeden dochodzi do odbytu jako typowa ww przetoka, drugi biegnie bardziej powierzchownie, równolegle do zasadniczej przetoki i kończy się ślepo, przyodbytowo. Zwieracze odbytu morfologicznie bez zmian*. Co Pan doktor by doradził w mojej sytuacji? Dziękuję z góry i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie poczekać z operacją,nikt nie da Ci gwarancji,ze po pierwszej bedzie wszystko dobrze.Ludzie walczą z tym latami i po kolejnych operacjach pozostają tylko powikłania z którymi życ sie nie chce i ból.Witaj w klubie,mam to samo już od paru lat.Gdybym znał skutki operacji które przeszedłem nigdy na żadną operacje bym sie nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×