Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie trzustki po rotawirusie


Gość seba

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem zaczął sie poprzez ból brzucha i biegunki trwało to ok 5 dni i doszły wymioty byłem juz strasznie osłabiony wiec lekarz rodzinny wysłał mnie do szpitala zakaznego tam wykryli rotawirusa wiec kroplówka kroplówka itp. po 2 dniu biedunka ustała i w miarę się czułem zachciało mi sie jesc więc zjadłem tosta którego przyniesiono mi z domu odrazu kibelek:) (ale smakował) rano miałem badanie krwi które wykazał amylaza 120 lipaza 900 odrazu lekarze zastosowali głódówkę zwiekszyli kroplówki no i tak ponad tydzien jakis kleik i takie tam po tyg bad lipaza spadła na 840 jutro mam nastepne bad krwi i okaze sie czy spada wspomne ze juz od 2 dni jestem na diecie trzustkowej ale bez kroplówek jem juz bardziej ludzkie potrawy dalej jednak od czasu do czasu czuje cos w brzuchu delikatne ukucia i tym podobne nic strasznego ,aha robili mi jeszcze usg 2 razy i twierdza ze zadnych zmian nie ma ani opuchniec nie wiem czy mam sie az tak stresowac czy do konca zycia bede miał dietę i 0 alkoholu ,czy to moze stan który sie wyleczy i bede normalnie żyć (dostaje kreon 10000,nospe,controloc control)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powoli wszystko powinno się wycofać i wrócić do normy. Skoro badania obrazowe nie wykazały patologii w zakresie trzustki to oznacza, że jest to tylko niewielki stan zapalny, który na pewno całkowicie ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki robilem sobie teraz badania krwi aspat 25 amylaza 40 lipaza 152 tylko alat skoczyl na 51 norma 41 to objaw zejscia czy moze odstawic powoli kreon 25000 i contrix ktory biore 3 razy dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×