Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jola z płocka

Zmiany w jelicie grubym, rak?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jola z płocka
Witam proszę o prztłumaczenie Foci adenocarcinomatosi tylko taki opis badania histopatologicznego otrzymał ojciec co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To oznacza: Ognisko gruczolakoraka (raka gruczołowego). Skąd pobrany był materiał na badanie histopatologiczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Teraz musi nastąpić ocena rozwoju miejscowego guza i poszukiwanie ewentualnych przerzutów. Również ocena wielkości zmiany, głębokości naciekania i zajęcie zwieraczy odbytu. Leczenie polega na zniszczeniu guza i ewentualnych przerzutów. Radioterapia stosowana jest przy małych guzach bez przerzutów. Radiochemioterapia w przypadkach pozostałych. Natomiast w razie pozostawienia tkanki nowotworowej stosuje się uzupełniającą radioterapię lub amputację odbytnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jolka z płocka
dziękuję bardzo za odpowiedź czyli operacja jest rozwiązaniem ostatecznym ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marek wrocław
mój kuzyn ma guza w jelicie grubym 7 cm od zwieracza o wymiarach 9 x 5.5 dług. 12 cm, wynik histopatologiczny M-8140/3 Adenocarcinoma exulceratum coli, proszę o podanie jaki to jest stan i jakie może być leczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
u mojego dziadka wykryto guza na jelicie czy to znaczy ,że nie ma już dla niego żadnego ratunku ? proszę o jak najszybszą odpowiedz. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku mojego męża* 1)guz odbytnicy Adenocarcinoma G-2 partim mucinosum. Nacieka błonę podśluzową , prawdopodobnie nie nacieka błony mięśniowej. 2) Tkanka okołoodbytnicza -bez zmian nowotworowych 3)Guzek skóry okolicy odbytu -Verruca seborrhoica Bardzo proszę pretłumaczsie mi ten wynik i jakie są rokowania .Mój mąż ma dopiero 35 lat .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaśka
Witam, Odebrałam własnie wynik badania histopatologicznego taty. Brzmi on - Adenocarcinoma. Przy kolonoskopii wykryto guz w odległości 38 cm od odbytu. ( marca tata me termin do szpitala na operację. Jak wygląda leczenie po operacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaśka
Witam, do porzedniego postu jeszcze chciałam doać dokąłdnie treśc wyniku: *fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obecnością na ich terenie ognisk utkania raka gruczołowego (adenocarcinoma)* Po wykryciu guza przy kolonoskopii kolejnego dnia zrobiono USG i lekarz stwierdził, że wątroba i nerki OK. RTG płuc też nic nie wykazało. Czy to oznacza że nie ma przerzutów czy jednak mimo wszystko należy spodziewać się wszystkiego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaśka
nie wiem do ktorego postu pytanie, wiec odpowiadam : nie tata wczesniej nie byl leczony zadnymi lekami. Guz wykryto 2 tyg temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.