Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sport po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

29 maja br. przeszedłem operacje usunięcia wyrostka robaczkowego. Za nie cały miesiąc zaczynają sie wakacje i tu zaczynają się moje pytania, a mianowicie czy będę musiał ograniczać się w jakikolwiek sposób fizycznie ?(Pływanie, piłka nożna, siłownia). Co prawda znalazłem kilka odpowiedzi na tym forum lecz wahały się od miesiąca do aż 3 miesięcy, więc nie rozumiem tej rozbieżności. Komplikacji nie miałem i czuję się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jaka ta operacja,które stadium zapalenia,jaka rana,czy były powikłania itd.Jeżeli operacja była tradycyjnym *cięciem* ,nie było powikłań,nie było ropnego zapalenia,rana jest mała 6-7 cm to myślę że miesiąc przerwy od lekkiego wysiłku typu aeroby (rower,pływanie,bieganie) wystarczy,natomiast co do ćwiczeń silowych 2 miesiące - ze wzgledu na ryzyko wystapienia przepukliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w podobnej sytuacji. Appendektomię przeprowadzono u mnie 19 maja, wyrostek był ropny. Podczas pobytu w szpitalu ściągnięto mi jeden szew, z którego po dwóch dniach od wyjścia ze szpitala zaczął cieknąć płyn. W przychodni chirurgicznej pielęgniarka zrobiła małe ujście, z którego przez miesiąc cieknął jeszcze ten płyn. Nie była to ropa, a posiew z rany nie wykazał obecności żadnych bakterii. Dziś nie mam już opatrunków, blizna wygląda dobrze a z *dziury* nic już nie cieknie. Czy mogłabym zacząć już jeździć na rowerze i ćwiczyć m. in. brzuszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 1.04.2013r miałem wycinany wyrostek robaczkowy, uchyłku Meckela nie stwierdzono, przebieg pooperacyjny niepowikłany. Jako, iż sport jest nieodzowną częścią mojego życia, mam pytanie. Kiedy mogę zacząć normalnie grać w piłkę, na co dzień trenuję w klubie lecz z powodu ostatnich kontuzji (złamana noga, niedawno ten wyrostek) na razie nie mogę tego kontynuować. Czy jest możliwość samego pójścia na boisko i tylko kopania piłki po prostu z kolegami bez biegania itd. ? Minęło 16 dni od operacji, rana jest praktycznie zagojona, a ja czuję się coraz lepiej, czasem lekki ból podczas kaszlnięcia i nic więcej. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Z uprawianiem sportu warto wstrzymać się około miesiąca od zabiegu. Następnie aktywność należy wdrażać powoli oraz stopniowo. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów należy udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat. 15 sierpnia miałam ostre ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego i miałam operacje. Operacja była normalna, cięcie przez brzuch. Blizna na 7 cm. Kiedy mogę wrócić bez obaw o przepuklinę i jakieś powikłania do sportu? Bieganie pilates joga pływanie kick-boxing aerobic intensywne ćwiczenia siłownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×