Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogon Spencea i skala BIRADS 3 z mammografii


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosienka

Jutro bedzie tydzień jak dowiedziedziałam się po wyniku mamografii i usg ze mam guza 0,5 - 0,7mm na lewej piersi, wg tarczy zegarowej godz 10, węzły chłonne pachowe czyste ale guz z wypustkami spikularnymi, umieram ze strachu!!!!niech ktos do mnie napisze ....w piatek jade na Garbary, strasznie sie denerwuje, mam 49 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guz jest niewielki, także bądź dobrej myśli.Najczęściej takie zmiany odpowiadają nowotworom inwazyjnym.Przy tym mogą wystąpić np.takie objawy jak pogrubienie i wciągnięcie skóry czy brodawki.A,najważniejsze, że węzły masz czyste.Stosuj odpowiednią dietę do schorzenia, a napewno zyskasz wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,:)regularnie robię mammografie i do tej pory wszystko było ok.Mam 57 lat dzisiaj świat mi się zawalił!Wynik:w piersi prawej w miejscu-ogon Spence`a jest zagęszczenie o średnicy 20mm,skala BIRADs 3.W poniedziałek jadę do Centrum Onkologii.Jestem przerażona!!!Nie wiem ci mnie czeka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BreastActives

Przede wszystkim nie wpadaj w panike,zagęszczenie to niezbyt dobry znak ale przed diagnozą bądź dobrej mysli i na pewno wszystko dobrze sie ułoży. Napisz zaraz jak wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, a o jakiej biopsji mówił lekarz? biopsje takie jak BAC, gruboigłowe czy mammotomiczne, a nawet niektóre chirurgiczne, robi się w znieczuleniu miejscowym, więc nie ma się czego bać :) skala Birads 3 wskazuje, że prawdopodobieństwo zmiany złośliwej jest *2% pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kobiety rubcie biopsje wyniki mamografi nie zawsze sa prawidlowe ,ja mialam mamografie z kontrastem wyszla 5 w skali Birads szok ,biopsja gruboiglowa wynik ok ide na biopsje momotoniczna i usuwam to i znuw czekanie na wyniki bo u mnie to w kratke co badanie to inny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bożena

witam wszystkich. mam 61 lat w badaniu mammograficznym wyszło pierś o budowie tłuszczowo-gruczołowej guzek w miejscu zabrodawkowej o średnicy 8mm skala BIRADS 4. kochanie umieram nie wiem co mam robić proszę o kilka słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorie opisu zmian wg BI-RADS ocena opis uwagi 0 ocena końcowa niekompletna wymaga dodatkowych badań obrazowych, ryzyko złośliwości w tym stopniu jest niepewne i trudne do oceny 1 norma oznacza obraz całkowicie prawidłowy, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki 2 zmiana łagodna oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki 3 zmiana prawdopodobnie łagodna ryzyko złośliwości *2%, wskazana kontrola za 6 miesięcy, możliwe badania dodatkowe USG 4 zmiana podejrzana ryzyko złośliwości od 2% do 95%, konieczna weryfikacja zmiany, grupę podzielono na 3 podgrupy: 4a: zmiana podejrzana, ale o małym stopniu prawdopodobieństwa złośliwości 4b: zmiana podejrzana, o pośrednim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości 4c: zmiana podejrzana, o wysokim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości, jednak bez klasycznych cech złośliwości 5 zmiana o wysokim prawdopodobieństwie złośliwości ryzyko złośliwości *95%, konieczna weryfikacja zmiany i dalsze leczenie 6 rak potwierdzony zmiana wcześniej zweryfikowana jako złośliwa Skopiowałam z wikipedii, ja mam birads 3, dzisiaj miałam biopsje, boję się. Pocieszam się że moja mama miała 4 i był to guz niezłośliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 52 lata. W badaniu celowanym MM potwierdzono ....zmiana patologiczna z mikrozwapnieniami na obszarze 15mm BIRADS4. To duza zmiana? jakie jest postepowanie w przypadku wykrycia zmiany zlosliwej. Za14 dni jade do Warszawy na pobranie materialu do histopatologii. Jesli ktos to przechodzil niech odpisze blagam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam 25 lat. w piersi lewej wykryto mi trzy guzy. dwa Birads 4 wielkosci 5x6 mm i jeden birads 5 ze spikularnymi wypustkami i mikrozwapnieniami wielkosci 1x0,5 cm. w dole pachowym brak powiekszonych wezlow chlonnych. dzis odbieram wynik rezonansu piersi. mam 3 letnia coreczke, ktora wychowuje sama...musze sie wyleczyc dla niej... umieram ze strachu. Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM pomóżcie odczytać................. w piesi prawej w miejscu -w/g tarczy zegarowej : godz 6 jest zagęszczenie o średnicy 12mm , skala BIRADS 0 Zalecana dalsza diagnostyka ..... właśnie w piątek jadę na ponowne badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×