Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niechęć do mięsa i zgaga


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu pól roku schudłem 15kg, przed odchudzaniem często miałem zgagę, potrafiła mnie w nocy obudzić. Jadłem mniej mięsa (tylko gotowane),owoce,warzywa, zero gazowanego, o zgadze zapomniałem. No i paradoks - teraz kiedy już schudłem praktycznie codziennie boli mnie brzuch, pojawiła mi się niechęć do mięsa (jak jem tak jakby mi śmierdziało), a wczoraj po 4 piwach zgaga powróciła z podwójną mocą - nie spałem do 3, tak piekło. Kiedyś się śmiałem ze zgagi,no to mam za swoje. I teraz pytanie-czy mój organizm (żoładek, jelita) tak szybko się przestawił,że nie toleruje zwiększonej ilości mięsa czy gazowanego czy jakieś choróbsko się mogło przyplątać? Niechęć do mięsa to podobno objaw nowotworów... Dodam,że ze względu na kamicę nerkową wykonuję co roku USg brzucha. Badanie nic nie wykazało,żadnych guzów nic,choć wiem,że USG jamy brzusznej wykryłoby co najwyżej jakiś duży guz na żołądku. Dziękuję za ewentualną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie można konkretnie na podstawie tych objawów napisać tylko trzeba wykonać gastroskopię. Być może to tylko zwykłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Proszę w tej sprawie skonsultować się najlepiej z gastroenterologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem ,po pierwsze najwieksza zgaga jest wlasnie po piwie a po drugie to z tym miesem to poprostu odwykles i nie przesadzaj juz z tym rakiem,zrob gastro ale zaloze sie ze masz przepukline przelyku stad i te zgagi i ten smrod po miesie bo wtedy czuc, no i co jeszcze,zauwaz ze jak zjesz mieso to zaraz zbiera sie flegma,trzeba odchrzaknac(refluks zaladkowo- przelykowy), moim skromnym zdaniem przemawia za przepuklina.zrob badanie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×