Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie skośno spiralne trzonu kości udowej u dziecka


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Dziecko (2,5r) tydzień temu miało stabilizację złamania trzonu kości udowej opatrunkiem gipsowym biodrowym,poprzedzone wyciągiem kamaszkowym za kończyny dolne.Po tygodniu pojechaliśmy na kontrolę i na zdjęciu RTG wyszło że kość jest złamana z przemieszczeniem.Lekarz stwierdził że to mięśnie powodują przemieszczenie się kości. Moje pytanie jest takie: Czy lekarz mógł wcześniej popełnić błąd? Czy jest możliwe żeby po tygodniu kość się przemieściła? Dodam że na izbie przyjęć lekarz sugrował operację,wstawienie płytki albo prętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co robić, ten sam lekarz a dwie różne decyzje.Najpierw lekarz w piątek kazał nam się przygotować na operację wstawienia prętu lub płytki.A dzisiaj po kolejnej wizycie padła decyzja że dziecko ma mieć znowu nastawianą nóżkę i zakładany gips tylko ciaśniej. Dla mnie to paranoja zmieć tak diametralnie decyzję. Ale może się nie znam. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote mój syn dziesięcioletni tez zlamal kość udową również jak w pani przypadku mial robiona stabilizację kości leży w szoitalu w niedziele rano zrobiono RTG okazało sie że kość jest dobrze zlożona ale czekamy na jeszcze jedno prześwietlenie i wlaśnie mam wątpliwości czy kość zostala na swoim miejscu czy ma pani na ten temat jakies wiadomości czy jest możliwe przesuniecie kości bo jeżeli kosc sie przesunęła to czeka go operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu synowi niestety po nastawieniu nóżki kość się przesuneła żekomo mięśnie tak na tą kość zadziałały Teraz ta nóżka ponownie była nastawiana i za tydzień się okaże czy wszystko jest wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nawet w przypadku unieruchomienia kończyny w sposób właściwy może dojść do przemieszczenia się fragmentów złamanej kości względem siebie. Operacja wstawienia drutu lub płytki bardziej stabilizuje kość i nie dochodzi po takiej stabilizacji do przemieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Historii ciąg dalszy.Dziec w sumie już jest 4 miesiąc z nogą w gipsie.Teraz w piątek byliśmy u chirurga ortpedy zw nadziei że w końcu zdejmą mu gips niestety lekarz powiedział że musi być w gipsie jeszcze dwa tygodnie.A pisze bo niepokoi mnie zdjęcie rtg które było zrobione w piątek.Spróbuję to jakoś opisać bo niestety lekarz kazał zostawić zdjęcie w poradni mimo że powinno mi być oddane.Na zdjęciu wyszło przemieszczenie o 2,5 cm i skrócenie się kości i wytworzeniu się w tym miejscu kostniny w postaci kulki.Według lekarza opisującego zdjęcie kość zrasta się dobrze.Ja mam wątpliwości.Moje pytanie jest takie czy w tym momeńcie kość dobrze się zrasta??Jak mam odzyskać zdjęcie bo chciała bym się skonsultować z innym lekarzem.Przepraszam za chaos ale pisałam to co pamiętam z opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się otrzymać (wypożyczyć) zdjęcie RTG wraz z opisem.Oto opis zjdęcia : Widoczne skrócenie obu odłamków - odłam dalszy przemieszczony w stronę tylką i zachodzi na odłam bliższy około 2,5 cm. Wokół widoczna kostnina odpowiadająca gojeniu się złamania. Czy słuszne jest moje podejrzenie że nóżka już jest skrócona??nJak mam rozumieć ten opis?? Lekarz zapewniał mnie że po pół roku nie będzie śladu po złamaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekarz sugerował operację koś udowa była zlamana jestem z córką w szpitalu właśnie po zlamaniu kości udowej z przemieszczeniem gdy nas przyjęto na pogotowiu lekarz odrazu powiedział ze kość będzie zespolona dwuma prentam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×