Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwapnienia na pograniczu trzonu i ogona trzustki po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Witam Panie doktorze dziękuję, że otrzymałem kiedyś tutaj odpowiedź na moje pytanie. Chciałbym zapytać jeżeli po przebyciu dwukrotnie OZT wystąpiły u mnie po drugim pobycie w szpitalu pojedyńcze zwapnienia na pograniczu trzonu a ogona trzustki a lekarze początkowo stwierdzili nawet po TK że to dwukrotne OZT a następnie lekarz prowadzący w rozmowie ze mną przypuszczał iż może to przeszło w PZT ze względu na te zwapnienia - jak dalej postępować aby te zwapnienia nie poszeżały się i nie doszło w przyszłośći do degradacji narządu lub nowotworu? Otrzymałem tutaj kiedyś odpowiedź, że z tym można żyć nawet bezpiecznie i samo nie powinno się to rozprzestrzeniać - co pocieszyło mnie muszę przyznać. Staram się oszczędzać i trzymać dietę. Apetyt mam jak na razie dosyć dobry. Biorę kreon 10.000 j. tylko do obiadu 25.000j gdyż po szpitalu miałem jakieś poobiednie nieprzyjemne uciski w okolicy żołądka. Wagowo idzie to bardzo wolno ale po 3 mies. od pobytu w szpitalu ten drugi raz przybyło 1,6 kg nie wiem czy to dobrze czy jednak za mało? ale jak więcej przybrać na wadze aby jednocześnie czuć się silniejszy fizycznie? Wyniki z badania krwi z dnia 27 maja tego roku wyszły dobrze i w normie - jak param. trzustkowe tak morfologia ale tylko WBC już drugi raz lekko poniżej normy tj. 3,8 i RBC : 4,64 dlaczego ciągle poniżej normy, co zażywać aby to poprawić? lekko się to podźwignęło ale nie do normy.Nawet cholesterol spadł także do normy od lat po tabletkach Simvasterol. Jednakże na tej stronie czytałem, że może być ryzyko spraw nowotworowych przy PZT co już nie pociesza pomimo, że odpisał mi specjalista tutaj iż w moim przypadku jest prawdopodobieństwo, że zniszczenie miąższu trzustki jest niewielkie jeżeli nie występuje cukrzyca - jak na razie kontroluję często jednym z nowszych aparatów do mierzenia cukru i wyniki są : 87, 95, 103 w tych granicach - co znowu jakoś pociesza. Panie doktorze co powiedział by Pan na branie chociażby chwilowo np. antydepresantów np. *Olanzapina* może mam zespół złego wchłaniania i dlatego trudno mi przytyć?jestem po 40-ce a leczę się już i tak neurologicznie od roku 2000 obecnie tabl. Zomiren. Pana odpowiedzi bardzo pomogły by mi w dalszym postępowaniu przy tej chorobie i stresach jakie mam z tego powodu, że być może przeszło to w PZT a tego chyba każdy się na swój sposób obawia a nawet załamuje - z góry Panu i Panu kolegom specjalistom dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×