Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wchłanianie torbieli rzekomej po ostrym zapaleniu trzustki w postaci obrzękowej


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 24 lata i 10 miesięcy po wyleczeniu ostrego zapalenia trzustki postaci obrzękowej, spowodowanej niezdrowym odzywianiem (praca za granicą dzień w dzień fast-foody :) 3 lata ) wróciłem od gastrologa. Lekarz po przeczytaniu opisu tk powiedział , że z trzustka jest wszystko ok ale widać wchłaniającą się torbiel rzekomą osiągającą wymiary 71x22mm. Chciałem się zapytać o coś wiecej na ten temat, bo lekarz zlecił mi tylko badanie kontrolne usg dopiero za rok (!)Przepisał mi tylko kreon i contix 40mg. Nie wiem dlaczego mnie na tk nie wyslal? Chciałem się zapytać czy mogę normalnie funkcjonowac z tą torbielą nie mam żadnych dolrgliwości po żadnym jedzeniu (fast foodow nie jem wogole) nawet po paru piwkach nic mi nie ma. Niekiedy wyczówam lekki ucisk po lewej stronie pleców , czy to moze byc od tego ? Ile to się wchłania i czy może sie powiększać ? Czy niezdrowe jedzenie lub piwo może doprowadzic do jakis powiklań ? dziekuje za odpowiedź , mój gastrolog nie był zbyt rozmowny na ten temat i troszke mnie to niepokoi. pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj na razie z alkoholem i trzymaj dietę oraz powoli ją sobie rozszerzaj w miarę przyswajalności Twojego organizmu. Nie wędzone, smażone i pieczone na olejach zwierzęcych tylko oliwa z oliwek, olej roślinny lub w folii aluminiowej na np. patelni teflonowej. A torbiel możesz sprawdzić sobie nawet na USG bo są widoczne zazwyczaj oraz czy się wchłania. Skierowanie dostaniesz ze swojej Przychodni. Może Specjalista z tej dziedziny odpisze Ci tutaj dokładnie o torbieli. Zazwyczaj interwencja chirurgiczna może być potrzebna jeżeli torbiel dokucza i jest większa niż 8 cm ale to chirurg zadecyduje, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×