Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia po operacji przepukliny rozworu przełykowego


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam. Niedługo wybieram się do Kliniki Chirurgii Ogólnej w Lublinie w celu ustalenia metody operacji i terminu operacji na przepuklinę rozworu przełykowego. Nie wiem jeszcze jaką metodą będę operowana...chciałam jednak zapytać po jakim czasie od operacji można zacząć ćwiczenia? I czy wogóle można? Chodzi mi o np. wykonywanie brzuszków w celu poprawienia estetyki brzucha. Jestem szczupłą osobą i nieważe za wiele, mam 24 lata - jednak urodziłam już 2 dzieci i do tego ta przepuklina sprawiły, że mój brzuch jest duży co bardzo mi przeszkadza...Niewiem jednak czy kiedykolwiem będę mogła wykonywać tego typu ćwiczenie...lub inne które uelastycznią mój brzuch i zmniejszą... Chciałam jeszcze spytać czy po operacji będę mogła bez żadnej obawy zajść w ciąże - czy raczej nie ryzykować? czy przepuklina ponowi się lub może taka sytuacja jakoś zagroźić mojemu życiu?Dr. rodzinny wypowiedział się na ten temat, że jest to ryzyko i trzeba już uważać - że nie jest wskazane w moim przypatku na ponowną ciąże.Co pan o tym sądzi?Czy dr,ma racje? Dodam, że operacja jest nieunikniona i nienalęży z nią zwlekać - jak oznajmił dr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×