Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie zewnątrzoponowe do operacji przepukliny


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Dzień Dobry. Niebawem wybieram się na operację przepukliny. Nie ustaliłem jeszcze rodzaju znieczulenia ale chciałem zapytać, czy można wykonać taką operację w znieczuleniu zewnątrzoponowym? Czytałem że jest to nie za groźne znieczulenie, nie odbiera czucia w nogach no i nie trzeba po nim leżeć 12h jak po podpajeńczynówkowym tylko czy do przepukliny pachwinowej można stosować takie znieczulenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej takiego znieczulenia typu zewnątrzoponowego w przypadku operacji przepukliny pachwinowej nie stosuje się tylko podpajęczynówkowe. Oczywiście można zadać te pytanie o rodzaj znieczulenia anestezjologowi w czasie konsultacji przed zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w szpitalu po wizycie anestezjologa. Będę miał znieczulenie podpajęczynówkowe. Czy prawdo jest to co powiedziała anestezjolog że to co podają w książkach czyli że trzeba bezwględnie leżeć 12 - 24h? Powiedziała że znieczulenie puszcza po ok 4h od momentu podania a wstać będę już spokojnie mógł po 6-8h. Czy to prawda? Może będę miał podawane jakieś inne znieczulenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem świeżo po takiej operacji (5 dni). Też ze znieczuleniem podpajęczynówkowym. Wyglądało to ta, że ok. 13 wróciłem z operacji, i do 20 musiałem leżeć płasko, nie unosząc głowy. Po 20 siostra powiedziała, że mam ubrać ciasne majtki (weź ze sobą do szpitala) i mam wstawać. Nie było to łatwe, ale już rano, wprawdzie z bólem i wstawaniem przez 5 minut, ale sam chodziłem do ubikacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×