Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka, nasilające się bóle brzucha i krew w stolcu


Gość Nikola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 17 lat jakies 2 miesiace temu zaczeło się od biegunki do tego doszy bóle brzucha, z czasem coraz silniejsze, kurczowe, jakby ktos przeżynał brzuch nożem. robilam badania kalu i krwi. wyszło podwyższone OB(36) i niedobór żelaza. byłąm u 3 lekarzy każdy dawał inne leki (m in. brałąm najpierw smecte i lacidofi potem nifuroksazyd hasco , żelazo...) dzisiaj 3 lekarz zalecił usg, ale dał skierowanie do Matki Polki żeby tam jechać na badania. biegunka była coraz ostrzejsza coraz wiecej krwi w kale.. prawie 5 tyg to trwało, wtedy byłan na 18stce u koleżanki i piłam alkohol przeszło w oka mgnieniu nie było po niczym śladu. TYdzień temu znowu sie zaczeło. Dzisiaj dostałąm okresu wiec musze poczekac z wyjazdem do Matki Polki. Prosze mi pomoc... czy jest szansa że to inna choroba? dodam że mam wzdecia brzuch boli najbardziej rano a po załatwieniu sie czuje ulge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię, że też to masz ale ja w wieku 12 lat przechodziłem podobne historię - u mnie okazało się, że po prostu mam najzwyklejszą w świecie nietolerancje laktozy, która zaczęła się dosłownie - nagle. A że objawy narastały, to trzeba bylo jeść coś lekko strawnego, więc rodzicie podawali mi kanapki z dżemem, albo z ... serem właśnie. co tylko nasilało objawy. Spędziłem ponad tydzien w szpitalu badany z lewa i prawa (a własciwie z góry i z dołu) i nikt nic nie umiał powiedziec. Obniżone żelazo i OB podwyższone w wynikach. Po odstawieniu pokarmów z laktozą wszystko minęło. Twój przypadek jest bardzo podobny do mojego, więc może sproboj odstawić wszystko z laktozą, może się poprawi? niezależnie od tego co się stanie do szpitala warto pojechać na badanie, bo kto wie co się jeszcze może dzieć. aaa, dodam, że krew utajona w stolcu dodatnia - ze względu na ostre podrażnienie błony sluzowej jelita grubego od nieustających biegunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Ja radziłbym w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Takie objawy mogą sugerować nieswoiste zapalenie jelit czyli np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy też chorobę Leśniowskiego-Crohna. Zapewne konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, Nikola. Wiem, że ten Twój post jest sprzed dwóch lat, ale czy możesz mi powiedzieć, co to było, podając swoje powyższe objawy? Mam córkę w Twoim wieku i podobne ma objawy do Twoich. Na razie jest na etapie badań krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×