Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe mdłości, utrata masy ciała i bóle jelit


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem rozpoczął się ok. pół roku temu. Parę lat wcześniej leczyłam się z podobnych objawów i gastroskopia wykazała, iż żółć cofa się z dwunastnicy do żołądka - prawdopodobnie na skutek stresu. Po jakimś czasie objawy przeszły, jednak teraz wróciły ze zdwojoną siłą. Mam poczucie ciągłego dyskomfortu w żołądku, mdłości - bez wymiotów, nieregularne wypróżnienia. Stolce często są papkowate, albo spłaszczone. Wszystkiemu towarzyszy dość uciążliwy ból jelit, który bardzo często umiejscowiony jest w dolnej, lewej ich części, jednak bywa też, iż boli mnie całe podbrzusze. Miewam uczucie burczenia i przelewania się treści pokarmowych. Straciłam apetyt i schudłam ok. 5 kg. Ponieważ teraz (w przeciwieństwie do moich dawnych dolegliwości) bardziej dokuczają mi jelita niż żołądek, wolałabym uniknąć wizyty u lekarza (badania kolonoskopem). Dodam jeszcze, że jestem osobą nerwową i ostatni okres był dla mnie szczególnie stresujący (kłopoty w domu, szkole, matura) - czy jest możliwe, iż spowodowane jest to wszystko stresem? Czy istnieje ryzyko raka, lub innej groźnej choroby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze powinnaś skontrolować swój żołądek metodą gastroskopową a po drugie zrobić kolonoskopię- nie jest to nic strasznego- miałam jakies 10 razy! Pół roku temu miałam ostry ból w dolnej lewej czesci pod żebrami- szpital i choroba zwana diverticulitis- jelito pękło- dodam,że miałam wtedy 25lat...po wyleczeniu zapalenia jelit zrobiono mi resekcję metodą laparoskopową-nic strasznego... jutro mam wycinany pęcherzyk żółciowy... z tymi narządami nie ma żartów...jesteś młoda więc nie ma co odstawiac tego na później... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i poradę. Jeśli chodzi o kolonoskopię to nie tyle przeraża mnie ból fizyczny, czy też dyskomfort - wolałabym jej uniknąć ze względu na poczucie wstydu (tym bardziej, że lekarz, któremu ufam jest mężczyzną)...No, ale trudno - jak trzeba to trzeba :) Również pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×