Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zbieranie płynu w kolanie po artroskopii


Gość miracol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miracol

Witam. od dluzszego czasu (4 lata) mam problemy z kolanem. kiedys gralam w pilke nozna, dosc dlugo i intensywnie, do czasu kiedy zaczelo mnie bolec kolano. podczas pierwszej artroskopii przecieto mi troczek boczny rzepki, ale to nic nie pomoglo, dalej bolalo tak samo.. nastepna operacje mialam- medializację guzowatości piszczeli... po tym zabiegu bole ktore mialam minely.. przez dwa lata było wszystko wporządku do czasu kiedy nie pękla mi łąkotka (tylny róg łąkotki bocznej), nie pamietam zadnego urazu, lekarz powiedzial ze być moze było to spowodowane niestabilnoscią kolana po drugiej operacji... trzecia artroskopie miałam miesiąc temu, podczas badania wyszlo, ze łakotka zaczęla sama sie zrastać i niepotrzebne bylo szycie.. wycieli mi tylko fałd boczny... jak mowilam jestem juz miesiac po zabiegu, mialam juz dwie punkcje kolana i ciagle zbiera mi sie plyn i to dosc szybko... drugą punkcje mialam robianą w piatek, a w sobote rano juz mialam pełne kolano. czy to jest normalne? boje sie ze moze tam byc cos jeszcze nie tak w tym kolanie. wiezalda? czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulina

Naleźało by wykonać punkcję z pobraniem próbki materiału do posiewu bakteriologicznego. Powinno się teź obserwować kolano pod wzgl stanu zapalnego, tzn czy jest obrzek ( w twoim przypadku tak, bo zbiera sie plyn i powieksza obwod kolana) i ocieplenie. Ocieplenie bada sie gorna powierzchnią dloni na zmiane ze zdrowym kolanem ta sama dlonia. Rzeczywiscie jest sie czym niepokoic, gdyz to nie jest normalne, ze tak szybko zbiera sie plyn w stawie. Twoj ortopeda powinien reagowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×