Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra przy chodzeniu, siedzeniu i dźwiganiu po laparoskopii żylaków powrózka nasiennego


Gość KRZYSZTOF

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KRZYSZTOF

Mam 27lat.W wieku kilku lat mialem usuniete prawe jadro z powodu skretu.Kilka lat puzniej mialem zabieg na stulejke a pare lat temu zaczelo mnie bolec lewe jadro okazalo sie ze mam wtorny hipogonadyzm po amputacji jadra prawego z powodu skretu jadra.Wodniak jadra lewego.Zylaki powrozka nasiennego.Pare miesiecy po operacji laparoskopowo usuniecia zylakow mialem usg i mialem poszerzenie naczyn zylnych powrozka nasiennego do 2,3mm przy probie Valsalvy do 2,8mm.Jadro mnie boli przy siedzeniu,chodzeniu i dzwiganiu.Nawet jak podbiegne kawalek to od razu mnie zaczyna bolec i robi mi sie goraco.Badanie nasienia wyniki mialem ilosc 0,5ml zabarwienie bialo-szare,lepkosc prawidlowa,ph 7,8,homogenizacja 30min.Liczba plemnikow 75min ruchomych 45% o szybkim ruchu 0% o wolnym ruchu 35% o ruchu w miejscu 10% nieruchomych 55%.O budowie prawidlowej 20% nieprawidlowej 80%..Rozpoznanie hypospermia.Mam tez klinowate znieksztalcenie trzonu Th11 i Th12 kregoslupa w nastepstwie choroby Scheuermanna.Zaciski naczyniowe w miednicy mniejszej po stronie lewej.Chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwe ze mam znowu zylaki po operacji czy cos innego,co oznaczaja takie wyniki nasienia czy moge miec dzieci i czy te bole kregoslupa moga byc przez jadro albo odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×