Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększający się gruczolakowłókniak w piersi


Gość elwira

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy... mam gruczolakowlukniaka. calej masie badan mammografi biopsji i innych powiedzieli ze to nic takiego. od roku kiedy go wykrylam nic nie rosl ale nagle znacznie sie powiekszyl. z ziarnka grochu do wielkosci zirnka fasoli. Lekarz nie kazal mi sie tym przejmowac ale boli i taki wzrost w tak szybkim czasie. nie podoba mi sie to. poniewaz mieszkam w innym kraju nie mam mozliwosci konsultacji z wieloma specjalistami. co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewa m. łódz

witam.Rok temu też wyczułam mały ruchomy guzek w piersi i nic z tym nie robiłam.dopiero w lutym tego roku po tomografi.komputerowej płuc okazało sie że mam guza którego musi jak najszybciej zobaczyc ginekolog onkolog.miałam zrobioną biopsje cienkoiglowa i wyszlo tez że to guz i napewno do usunięcia! Własnie jestem 3 tygodnie po operacji (miałam usunietego guza i wtedy jeszcze nie wiedziałam że to jest gruczolakowłókniak)Guz byl wielkosci pileczki pimpongowej i zostal wysłany na badanie histopatologiczne.Nie powiem ale zanim otrzymałam wynik mialam cykora że to rak -lecz wszystko jest OK.Życzę pani powodzenia i proszę byc dobrej mysli.(jeżeli ma pani taka mozliwosc to niech to pani pozwoli sobie usunąc u dobrego onkologa od piersi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elwiry: Jeśli włókniakogruczolak powiększył się w krótkim czas to radziłbym usunąć taki guz i poddać go dokładnemu badaniu histopatologicznemu. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlokniak wrocil do normalnej wielkosci... powodem jego wzrostu jest ciaza. Moj lekarz twierdzi ze wlokniak bedzie sie powiekszal i malal w trakcie ciazy powodem jest burza hormonow ktora sie we mnie odbywa. Lekarz twierdzi ze tego sie nie wycina chyba ze zacznie gwaltownie wzrastac ale moze tez zwapniec (i tak podobno sie dzieje w wiekszosci przypadkow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×