Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna po kolczyku między piersiami


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zwracam się do Pana z prośbą o pomoc. Półtora miesiąca temu przekłułam w salonie piercingu miejsce między piersiami (przekłucie wyglądało tak jak w pępku w dwóch miejscach). Na początku kolczyk mi sie podobał, dobrze się goił i nie stwarzał żadnych problemów. Jednak postanowiłam go wczoraj wyjąć. Nie do końca był jeszcze zagojony i pozostały w miejscu przekłucia czerwono-sine plamki. W związku z tym martwi mnie jedno - tak bardzo nie chcę mieć blizn, śladów po przekłuciu w tym miejscu bo są widoczne jak się wpatrzy. To jest jeszcze świeża rana i nie wiem w jaki sposób mam teraz dbać o te miejsca by szybko się zagoiły, by po tym móc jak najszybciej zniwelować blizny (przynajmniej rozjaśnić żeby nie były widoczne). Słyszałam i czytałam o różnych kremach, maściach na blizny typu Cepan, Contratubex, No-scar itp... Na forach jedni piszą, że działa a inni, że nie mażadnych efektów, dlatego nie wiem jakie kroki podjąć gdy blizna będzie jeszcze świeża. Czy stosować jakąś maść przez dany okres czasu czy zglosić się do państwa na laserowe usunięcie bądź zniwelowanie blizn w takim stopniu, żeby nie rzucały się w oczy te plamki ?? Proszę o odpowiedź co najlepiej powinnam zrobić, gdyż jestem bardzo zmartwiona i *zachodzę w głowę*, bo nie chcę mieć takich widocznych śladów po przekłuciu. Czy w razie czego laser jest w stanie tak zniwelować te małe, czerwone plamki by były w kolorze skóry i nie zmieniały swojej barwy bez względu na zimno czy na słonce ?? Chciałam zapytać również jak wygląda sprawa z opalaniem?? Czy mogę się opalac w solarium lub na slońcu?? Czy może przykleić plasterek na to miejsce ?? Te ranki nbie są duże, jednak bardzo mi przeszkadzają i nie wiem jak teraz o nie dbać. Piercer zalecił jednorazowe przemycie spirytusem, odczekanie do zagojenia a potem zastosowanie maści na blizny, Czy to jest prawidłowy sposób ?Jestem zrozpaczona. Proszę o pomoc... P.S. Dodam jeszcze, że wszelkie blizny po zranieniu się na moim ciele zawsze ładnie się goiły i praktycznie nie ma śladu po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merydzuana

Ja mam kolczyka miedzy piersiami, zrobilam okolo2-3mce temu.Ale mam z nim problem-ropieje ciagle a na dodatek kolo gornej kuleczki robia sie takie jakby bable,potem powli znikaja i znowu powstaja. Jak moge z tym walczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×