Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wiarygodność wyniku biopsji wątroby z wycinka z pojedynczą przestrzenią


Gość Jagódka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jagódka

Dzień dobry :) Czytałam, że wynik reprezentatywny biopsji uzyskuje się, gdy do badania oddano wycinek zawierający conajmniej 6 przestrzeni wrotnych. W opisie biopsji, który dziś odebrałam napisano, że *do badania otrzymano wycinek z pojedynczą przestrzenią*... Czy wynik jest wiarygodny?? Kilkanaście lat temu zdniagnozowano u mnie autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Początkowo stan był nieciekawy - w biopsji wskazano marskość pozapalną. Kolejna biopsja po 4 latach leczenia wykazała całkowita remisję. Obecnie od prawie 3 lat nie przyjmuję żadnych leków (przez 12 lat brałam imuran). Przed odstawieniem leków zrobiłam badanie ANA2 - wynik był ujemny (wcześniej dodatni na granicy 1:320, a później 1:160). Pól roku temu zrobiłam sobie kontrolnie badanie ANA2 - znów pozytywny 1:320. No i zaczęłam konsultacje u paru specjalistów. Zrobiłam fibroscan - lekarz wykonujący sugerował nawrót - włóknienie na poziomie F2/F3. Z kolei inny twierdził, ze nic się nie dzieje... Właśnie odebrałam wynik biopsji wątroby informujący oprawidłowym utkaniu wątroby i nieuwidocznionych zmianach patologicznych... Autoprzeciwciała ujemne. Zastanawiam się teraz czy wynik jest miarodajny i naprawdę mam spać spokojnie... Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×