Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból trzustki po przebyciu ostrego zapalenia trzustki o ciężkim przebiegu


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam, Mam kilka pytań odnosnie samopoczucia po zachorowaniu na ozt o ciężkim przebiegu - na przełomie lutego i marca tego roku. Podczas choroby miałam nacieki zapalne, a potem torbiel rzekomą głowy trzustki - która podobno (?) się wchłonęła - na ostatnim ct radiolog nie opisuje torbieli. Moje pytania brzmią: 1. czy to normalne, że nadal boli trzustka właściwie codziennie- mimo dobrych już badań labotratoryjnych i Ct, mimo, że początek choroby był na przełomie lutego i marca? 2. czy takie bóle oznaczają, że ozt przeszło w pzt? 3. ile czasu trzeba stosować leki typu pangrol po przebyciu ozt? 4. co jaki czas należy wykonywac w takim przypadku badania laboratoryjne z krwi i ct kontrolne? 5. czy rezonans nie jest tak czuły jak tomografia w chorobach trzustki? 6. czy suplementacja żelaza nie szkodzi trzustce? - mam niedobór z powodu przejejścia tej choroby i nie wiem czy kupując jakieś tabletki z żelazem nie zaszkodze trzustce. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

1. czy to normalne, że nadal boli trzustka właściwie codziennie- mimo dobrych już badań labotratoryjnych i Ct, mimo, że początek choroby był na przełomie lutego i marca? - tak może niestety być i to jeszcze bardzo długo 2. czy takie bóle oznaczają, że ozt przeszło w pzt? - tak, prawdopodobnie tak 3. ile czasu trzeba stosować leki typu pangrol po przebyciu ozt? - jeśli dojdzie do pzt to nawet i do końca życia 4. co jaki czas należy wykonywac w takim przypadku badania laboratoryjne z krwi i ct kontrolne? - badania krwi co około pół roku, a CT co około 12 miesięcy 5. czy rezonans nie jest tak czuły jak tomografia w chorobach trzustki? - tak, bardziej czułe jest TK 6. czy suplementacja żelaza nie szkodzi trzustce? - mam niedobór z powodu przejejścia tej choroby i nie wiem czy kupując jakieś tabletki z żelazem nie zaszkodze trzustce. - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×