Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Galaretowata wydzielina przy wypróżnieniu


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota

Witam! Od około tygodnia, może dwóch podczas *załatwiania się* z kałem wydobywa się galaretowata wydzielina (lekkobrązowawa). Nie boli mnie brzuch, nie mam zaparć a wręcz przeciwnie ostatnio *załatwiam się* ok. 3 razy dziennie (dawniej raz, czasem dwa). Co to może być? Dodam jeszcze, że gdy *prykam* wydzielina raz po raz też się wydobywa... Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taka wydzielina galaretowata pojawiająca się w kale może świadczyć o patologii w zakresie jelita grubego (np. jakiś stan zapalny). Jeśli dolegliwości samoistnie nie ustąpią w przeciągu kilku dni najlepiej trzeba by z tym problemem bezpośrednio udać się do lekarza. Nie wykluczone np. badanie kolonoskopowe jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem identyczne objawy ,tak samo przy oddawaniu gazow wydobywała sie nieraz galaretowata wydzielina wpadajaca w kolor braz czasami z niewielka domieszka krwi, problem ten utrzymywał sie dosyc długo, miesiac temu miałem kolonoskopie, wynik badania ok, tylko niewielkie guzki krwawnicze odbytu czyli tzw hemoroidy-czy zylaki odbytu, i w sumie niewiem czy to było przyczyna czy rzeczywiscie wczesniej mogł byc jakis stan zapalny jelita grubego i sam minał. jesli nie przejdzie samo i utrzymuje sie to juz dłuszy czas radził bym wykonac badanie kolonoskopi wtedy wszystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam podobne objawy. Kolonoskopia wykazała obrzę jelita i ubytki błony sluzowej. Otrzymałam antybiotyk i jakieś leki. Na razie objawy ustąpiły. Pani Doroto wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem bedzie wizyta u gastrologa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×