Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Luźne stolce z krwią i śluzem


Gość damka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chcialabym zasiegnac porady. Moj partner od ok. 1,5 miesiaca ma luzne stolce wraz z krwia i sluzem. Krew byla na poczatku jasnoczerwona, teraz krew jest ciemniejsza oraz otacza ja jakby sluz. Calosc wyglada jakby porwane strzepy. Niestety, moje prosby, grozby nie sa w stanie logicznie do niego dotrzec. Czytalam w necie chyba z 1000 informacji co to moze byc, sama sie juz w tym gubie. On - 33 l., tryb siedzacy, wczesniej problemy z zaparciami, do tego stopnia, ze sporadycznie -po nie wyproznieniu sie -dostawal wieczorem goraczki 39-40stopni. Rytm wyprozniania, raczej byl staly - jedna poranna wizyta wystarczyla. Teraz roznie, do porannych wizyt w wc doszly rowniez popoludniowe lub wieczorne. Za kazdym razem wyproznia sie tak jak pisalam luznymi stolcami ze sluzem i krwia. Przez okres ostatnich dwoch miesiecy zdarzaly sie wysokie goraczki w sumie nie wiem skad oraz czasem towarzyszyl temu bol po lewej stronie brzucha, klujacy. Czaseem ulge przynosi oddanie gazow, ktore jednak maja bardzo przykry zapach. Prosze wszystkich, ktorzy maja, mieli, znaja, znali ... ww. objawy o udzielenie i nakierunkowanie (moze to go zmusi do myslenia i pojscia po porade:(). Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość medicus

To bardzo, ale to bardzo niepokojące objawy. Pilnie do diagnostyki. Konieczna będzie KOLONOSKOPIA. Takie objawy sygnalizują poważną patologię jelita grubego, w tym także ta najgroźniejsza choroba, czyli rak jelita grubego. wskazane pilne udanie się do lekarza, nawet do najbliższego szpitala w ramach ostrego dyżuru chirurgicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Medicus za odpowiedz. Prawde mowiac, to tylko potwierdziles moj wielki niepokoj. Jednak niestety tylko moj... Przykre to dla mnie, ze nie mam wplywu na dalszy przebieg tej sytuacji. Raczej nie wierze, ze cos moze sie zmienic i wplynac na rozwoj tej sytuacji. Choc bede walczyc! Prosze medicus tylko o udzielenie - jesli to mozliwe - informacji, jak dlugo taki stan moze sie utrzymac. Moze to brutalne co powiem, ale moze gdyby moj chlopak wyladowal w szpitalu, dotarloby do niego conieco:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak najszybciej wykonac badanie kolonoskopi,wtedy bedzie wszystko jasne,tez jestem w podobnym wieku i miałem prawie identyczne objawy oprocz goraczki, pare tygodni temu miałem badanie gastroskopi i kolonoskopi, naszczescie nie wyszlo nic powaznego.. ale kolonoskopia to podstawa ze dowiedziec sie co jest przyczyna takich objawow i goraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×